• |
ide | kryesore

Në kërkim ndërkombëtar, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy trafikantët shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Interpol Tirana, në bashkëpunim me homologët, ka ekstraduar drejt Shqipërisë dy persona të arrestuar në Francë e Itali, pasi ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar.


Interpol ka ekstraduar këtë të premte shtetasin Tom Kaçi, i cili ishte dënuar me 5 vjet burg nga Gjykata e Lezhës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Gjithashtu, është ekstraduar edhe shqiptari A. Q., pasi ndaj tij ishte lëshuar urdhër-arrestin ndërkombëtar për këtë shtetas, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu