• |
ide | kryesore

“Nuk lejojmë që një primitiv të njollosë traditën tonë mikpritëse”: Crveza Zvezda kërkon ndjesë për fryerjet ndaj Ibrahimovic

-Instant, Sport

Crven Zvezda ka kërkuar falje për fyerje dhe ofendime raciste të paspecifikuara mirë kundër Zlatan Ibrahimoviç. “Crvena Zvezda dënon në mënyrën më të fortë frazat ofenduese ndaj Ibrahimovic. Si klub kemi bërë gjithçka për të siguruar që organizimi i ndeshjes të ishte në nivelin e dy ekipeve të shkëlqyera, dhe ne nuk do të lejojmë që një individ primitiv të vetëm të hedhë baltë mbi mikpritjen tradicionale të vendit dhe të popullit tonë “.


Shoqëria – lexohet në njoftimin për shtyp që i është besuar medias – “i kërkon falje në mënyrën më të sinqertë Zlatan Ibrahimoviç për episodin e pakëndshëm” shtoi klubi serb, që ka premtuar, në bashkëpunim me organet kompetente, të identifikojë dhe ndëshkojë “tifozin” autor të veprave penale. Nuk është identifikuar ende autori i këtyre fyerjeve, të përcaktuara si raciste, që u shfaqën dje në mediat sociale pas ndeshjes në Beograd kundër Milanit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu