• |
ide | kryesore

Rama: Sistemi korrupton njerëzit. Nëse do merrnim 30 gjermanë e t’i sillnim këtu herët a vonë do korruptohen

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama duke folur për problemin e korrupsionit në vend, tha se ky është një fenomen që i prek të gjitha shtetet diku më shumë e diku më pak. Por sipas kryeministrit problemi qëndron te sistemi jo njerëzit e për këtë ai dha një shembull: Te korrupsioni çështja është pak më e komplikuar se lufta kundër korrupsionit është shtet ndërtim qoftë në aspektin e drejtësisë .


Gjermanët nuk janë më të ndershëm se shqiptarët nga geni, por se nëse nëpunësi atje nuk kërkon lekë është se nuk e lë sistemi,.se nëse do çonim 30 shqiptarë që këtu marrin rryshfet s’do u shkonte në mend të merrnin lekë atje se nuk i lë sistemi, nëse do merrnim 30 gjermanë e t’i sillnim këtu herët a vonë do korruptohen,është sistemi që i korrupton njerëzit. Kudo ka korrupsion. Sot koha na jep munsësi të ecim përpara përmes procesit të digjitalizimit.


14 Comments

 1. po pra , por bash per te ndertuar sistemin antikorrupsion te votuam ne 2013 , edhe pse e mbushe listen me trafikante droge e femrash , tutor prostitutash e hajdute vilash , pushtet more sa deshe e perdore si deshi.se edhe Gjykaten Kushtetuese e rrafshove e te thuash sot qe eshte sistemi qe korrupton ,sot kur korrupsioni eshte shtuar e gjendet ne çdo qeliz te shtetit do te thote qe me e pakta ti kerkosh ndjes qytetareve qe se ndertove dot sistemin e premtuar por bere fiks te kunderten shtove korrupsionin i dhe mbrojtje te korruptuarit. Zaten sa behet stan me lepuj aq ndertohet edhe shteti.me horra , krimenel e injorante bythlepires.

 2. Dikush ti thot ketij injoranti bojaxhi te devijuar gjenetikisht dhe moralisht qe sistemet i krijojn bashibozuket dhe i ndjek njerzimi sipas parimit te funksionimit te fermes se kafsheve.

 3. Sistemi i korrupton njerzit thote;- ky monstra.Prandaj po e kthen ne ditature per te mbrojtur korrupsionin qe po ju gllaberon .Po Gjermani cfare sistemi ka o psikopat ?Apo eshte ne -komunizem-

 4. Sa qesharak eshte bere palloshi me memorje injoranti : ne 2012 kur bente fushat thoshte jane njerezit qe e korruptojne sistemin tani thote te kunderten eshte sistemi qe I korrupton njerezit!????

 5. Sa qesharak eshte bere palloshi I ripjelljes me 2012 kur ishte ne opozite thoshte jane njerezit qe e korruptojne sistemin tani qe I provoi hajdutet e ripjelljes thote te kunderten ! Sa drite shkurter pa memories eshte???????

 6. Po te jeshe te ne qeveri ta tregoje gjermanet ku e ke vendin. Hajdut, mashtrues. drogaxhi, skizofren, imoral, TRADHETAR i shitur.

 7. PSE VETE JE BERE SULLTAN?
  PSE GJYQSORI TE KA FRIKE TY DHE JO ANASJELLTAS?
  PSE TI NUK KE FRIKE POPULLIN POR POPULLI TY O PALLOSH?
  PSE VJEDH DHE NUK KE FRIKE?
  PSETE NUK MBAROJNE ………… ATEHERE PSE NUK E NDRYSHON SISTEMIN?

 8. Pikerisht. 8 vjet ishin boll qe sistemi te korruptonte edhe ty. Prandaj nuk bere asgje per te ndryshuar sistemin ne keto 8 vite

 9. Ahahah cfare deshtaku. Hiq dore nga droga se vajte nje fare moshe tani dhe sta mban me organizmi.Sistemi korrupton njerzit,po sistemin kush e krijon majmunet.Po te kishim marre 30 Marsian a do korruptoheshin valle.Sa me shume qe e shikoj kete njeri aq me shume me mbushet mendje se ky milet ka hik per lesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.