• |
ide | kryesore

Basha mbledh sërish drejtuesit e qarqeve, zbulohen “porositë” e kreut të PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasditen e së dielës kreu i PD-së, Lulzim Basha mblodhi si çdo të diel, drejtuesit politikë në qarqe. Në fokus të takimit ishte fushata elektorale. Mësohet se Basha u ka kërkuar që të dëgjojnë shqetësimet që kanë qytetarët për të ndërtuar më pas strategjinë e fushatës.


Krahas drejtimit të qarkut, kryedemokrati u ka lënë detyrë të besuarve të tij që në zonat që menaxhojnë fushatën të “thithin” edhe kapacitete, individë të spikatur me qëllim propozimin për deputetë.


Kandidaturat e konfirmuara nga anëtarësia (komisioni që i përzgjodhi) do të përbëjnë jo më pak se 80% të listës së kandidatëve të Partisë Demokratike në zgjedhje, ndërkohë që jo më shumë se 20% e listës së kandidatëve do të përzgjidhen nga kryesia e PD-së.

7 Comments

 1. NUK KE GJE NE TRASTE OR HOLLANDES EDHE PSE PALLOSHI E KA BO BALT .
  JU NUK ZBATONI LIGJET BRENDA JUSH QE I BENI SI TE DONI E SI MUND TE ZBATONI KUSHTETUTE ?
  JU JTE GJITHE JENI E KEQJA E KETIJ VENDI . DUHEN RREGULLA LOJE DHE TE ZBATOHEN , DUHET NDESHKIM , DUHET BUROKRACI E KONSOLIDUAR E JO TI NDRYSHOJNI SA HERE VINI NE PUSHTET.

 2. “Mësohet se Basha u ka kërkuar që të dëgjojnë shqetësimet që kanë qytetarët për të ndërtuar më pas strategjinë e fushatës”

  qe do te thote akoma si kane degjuar ,qe do te thote vari lesht ….
  basha,rama,meta
  nuk shoh ndonje diference ….

 3. Lexoni Lajmin e CNA per ”’ Zbulohet qendra e PDs ku prodhohen komentet propagandistike per Bashen , dhe sharjet , ofendimet ne rrjetet sociale dhe portalet , ndaj kundershtareve”’ ..

  Lexojeni se do kuptoni se kush jane keta koentuesit vigjilente te Lapsit qe une i quaj GOMERE . I keni me emra , si jane te organizuar, kush i kontrollon , si i marrin subjketket e komentimit , sa jane sa profile fallco duhet te krijojne secili ne rrjetet sociale ,, etj etj etj etj .
  E lexoja dhe qeshja se vertet ajo qe shkruhej aty perputhej tamam me ate qe lexoj ketu ne kete portal qelbesire.

 4. Kush drejton?

  Zyra në katin e dytë të godinës është nën komandën e Endri Hasës, qëndron gjithmonë e mbyllur dhe komanda për sulme vjen me mesazh nga tre femrat që përdor Basha për mediat dhe imazhin.

  Odeta Male, një nga bashkëpunëtoret më të ngushta të Erion Isufit, kunatit të Lulzim Bashës mban nën komandë më shpesh të rinjtë duke dhënë edhe drejtimin se kush duhet sulmuar apo çfarë duhet shkruar. Këtu përfshihet edhe Desada Metaj.

  Kjo e fundit qëndron edhe si koordinatore me grupin e konsulentëve Izraelitë që po përpiqen të ndërtojnë imazhin e liderit për Bashën. E treat është Elona Meço, ish-gazetare që sot drejton zyrën e shtypit.

  Të treja vajzat e duan kaq shumë njëra-tjetrën sa janë gati ta shqyejnë, por i mban bashkë vetëm diçka, milionat që marrin nga Basha dhe kompanitë e kunatit të tij.

 5. E shef edhe te dielen pune 🤦‍♂️
  E paskan lan pa lexu (shiku fotot) edhe librin 📚 dhurate, pa le te tjerat (kuzhinen) …
  Mjerim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu