• |
ide | kryesore

Epidemiologët: Pse është zhdukur gripi këtë vit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Epidemiologu Ilir Alimehmeti shprehet se Covidi për të rinjtë mund të jetë i ngjashëm me gripin, por për moshat mbi 50 vjeç e lart sëmundja merr një vrull më të madh. Ai ka treguar se në Shqipëri dhe në të gjithë hemisferën veriore nuk ka grip, por vetëm Covid.


“Sivjet gripi është zhdukur, nuk ka grip dhe si duket kur janë këto simptoma, gjasat më të mëdha janë të Covid-19 dhe kërkohet testi. Dhe jo vetëm në Shqipëri, është në të gjithë hemisferën veriore që po e vemi re këtë.Nuk e vumë re shumë në hemisferën jugore. Kur ne ishim në verë ata ishin në dimër, atje nuk u vu shumë re kështu, por në hemisferën veriore jemi komplet situatë tjetër” – tha ai te “E diela shqiptare”. ©LAPSI.al4 Comments

    1. Është shpikje kineze me financim Rotchildësh@Gates por edhe pak dhe do ti vënë në karrike elektrike dhe do ju konfiskohen pasuritë

  1. Bullshit. lajm totalish i pa vertete. Nje miku im rreth te 70 sapo kaloi Covid para 3 muajsh, ndersa tani e ka zene gripi.

  2. Hahahahahahahahah. Ka ik’ gripi me pushime!
    I ka hyre frika….. hahahahahahahah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *