• |
ide | kryesore

“Njëqind dështimet e Edi Ramës”/ Basha sulmon kryeministrin për çmimin e energjisë elektrike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha, përmes një “Instastory”, kujtoi se na ndajnë 62 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit dhe zgjodhi të tregojë një nga dështimet e kryeministrit.


Basha shkruan se Rama premtoi uljen e taksës për faturën e energjisë elektrike, por sipas demokratit ky premtim nuk është mbajtur. Duke marrë si referencë Eurostat, Basha thotë se Shqipëria ka çmimet më të larta në rajon sa i përket energjisë.


Postimi i Lulzim Bashës:

“62 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Edi Ramës në 8 vite. Rama premtoi uljen e taksës për faturën e energjisë për familjet. A e ka mbajtur këtë premtim? Përgjigja jo. Jo vetëm për bizneset, Shqipëria ka çmimet më të larta në rajon për energjinë e familjarëve, sipas Eurostat”. 

9 Comments

  1. Ne 26 prill mezi pres te shohe fytyren e bashes. Cfar do thote e cfar do bej kur ti vi lajmi i hidhur. Si do justufikohet kete rradhe? Apo me parrullen e vjeter.. Na i vodhen.

 1. Bukur keshtu vazhdo me argumenta le te bej humor miku mos u tut kush ka vesh te degjoje kush ka sy te shikoj Perpara

  1. Po ne qofte se Basha i humb prap zgjedhejt , i bie qe shumica e shqptareve nuk kane veshe te degjojne dhe sy te shikojne ?
   Apo i bie qe ti po sheh dhe degjon ate qe te do zemra dhe jo ate qe eshte realisht .
   Une me cfare shoh dhe degjoj nga fushata e PDs dhe me cfare shoh se cfare ka bere PS,, them se PD i humb zgjedhjet prap.

 2. Ky rrota eshte bere si Mao Ce Duni,.
  100 gabimet e Ps,7 pika te PD,11 pika per bujqesine etj
  As nuk e ka idene fare, asnje nuk degjon e jo te lexoje mbrockullat e ketij patateje.

  1. Normal, rilindesit duan vetem pamjet 3D te aeroporteve, porteve, ishullit ne Osum etj dhe pastaj ne darke buke me kos. Ama, i kane pare ato qe 8 vjet ne pushtet arriti ti beje ne 3D Rilindja. Kshu qe, voten per mandatin e trete e kane hallall “punembaruarit”. Edhe nje gje, dilni nga Brryli Broadway se aty jane te listuara te gjitha projektet e “realizuara” nga Rilindja se mbase nuk jeni ta azhornuar me gjithe projektet e implementuara😉

 3. Vetem ne 3D kaq shohim te shkretit shqipo Po lerini bruckyllat kete radhe miku fluturon ” ike mere fizi megjithe tosun bac”

 4. Bushat ta kam thene: Ti sic duket do ta shkaterrosh fare Bashen .
  Me duket se ben kastile qe ta diskreditosh.
  Ky eshte kungull fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu