• |
ide | kryesore

Morata i dobësuar nga një virus. Paratici: “Do kthehet në formë”

-Instant, Sport

Nuk shënon që nga 19 dhjetori i kaluar, por mbi të gjitha prej disa javësh Alvaro Morata është shfaqur i lodhur dhe nën ton, si me Napolin, ose nuk është shfaqur fare mes titullarëve, siç ndodhi me Porton, ku luajti më pak se gjysmë ore dhe u fik në fund të ndeshjes, në dhomat e zhveshjes. Por prej disa ditësh spanjolli ankohet për ethe e tani probleme të gripit të zorrëve dhe tani forma e tij e dobët ka një shpjegim: spanjolli ka kontraktuar citomegalovirusin, një virus që nuk është serioz por që godet me intensitet të ndryshëm dhe për këtë arsye është aktualisht e pamundur të parashikohen kohët e shërimit.


“Ne luajmë shumë – tha Paratici për Sky -, është e vështirë të mbash një performancë të vazhdueshme. Është në një sezon normal, e imagjino tashmë me këtë aktual. Kanë ndikuar gjithashtu shumë probleme të vogla. Së pari ai kishte grip, tani një çrregullim i zorrëve. Kjo e ka penguar të stërvitet vazhdimisht dhe ai ka humbur pak gjendjen e tij. Ai është një lojtar i nivelit të lartë dhe një djalë i jashtëzakonshëm. Tani ai do të kthehet në një pozicion ku do të jetë në gjendje të na japë një dorë në fund të sezonit. Është e njëjta situatë edhe për Dybala, e kemi patur shumë pak në dispozicion”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu