• |
ide | kryesore

Rama: Jemi i vetmi vend që kemi kaluar në parlament legjislacionin për monedhën digjitale

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama foli për monedhën digjitale gjatë një bisede me aktorë të bizneseve Start Up dhe sipërmarrje të reja përfituese nga skemat mbështetëse për bizneset dhe inovacionin.


Rama tha se Shqipëria është vendi i parë në botë që ka kaluar në parlament një legjislacion të plotë për të rregulluar aktivitetin e kësaj monedhe.


“Për shkak të pozicionit ku jemi na jepet të bëjmë kapërcime të mëdha në këtë fushë. Kjo fushë i jep mundësi atyre që janë më mbrapa të bëjnë kapërcime, ku në kohë tjetër do të ishin të pamundura. Duke kaluar nga një makinë shkrimi normale, në një makinë shkrimi më të përparuar, sot me kapacitetet e teknologjisë bën kapërcime epokale. E bëra këtë parantezë për të thënë që për të shfrytëzuar shansin e kohës, jemi i pari vend që kemi kaluar në parlament një legjislacion të plotë për të rregulluar të gjithë aktivitetin e monedhës digjitale. Kjo nuk lidhet drejtpërdrejtë me pagesat digjitale. E thash këtë që jemi shumë të vëmendshëm në këtë drejtim dhe kemi shkuar lart në këtë legjislacion që është parë me interes nga shtetet të tjera. Për këtë jemi në proces që do të jetë shumë i shpejt për shkak të kohës. Ky është një objektiv për të kaluar shumë shpejt në atë fazë dhe mundësia është për shkak të teknologjisë”, tha Rama.

12 Comments

 1. Ik ore pirdhu.

  Jemi i vetmi vend ku kemi dhene me Koncesion popullin shqiptar tek OLIGARKET.

  Ere mut mbajne Kontratat e Koncesiomit ne Spitale, Rrugen e Kombit dhe kontratat e plehrave.

 2. Akoma je gjall mo byth qir i Surrelit, ik pirdhu legen , flliqesira me e madhe kombit Shqipetare.paske nxjerr monedhen dixhitale e pastaj, ke rritur rrogat fare, ke rritur pensionet fare,ke bere fushat tona gjith droge, 8 vite pushtet qendror dhe lokal ke dhe s je ngire more maskara more sum shpuar more i pa ngopur.

 3. Vetem kjo na mungonte tashti qe e beri dhe monedhen digitale Shqiperia u be vendi ku nuk punohet por jetohet “shume mire”.

 4. Pyetja eshte çfare eshte bit- coin. Shumica e eksperteve thone qe eshte nje spekulim por shume te tjere thone qe eshte mjeti i persosur i mafies per pastrimin e parave. Ne si shteti mafioz parexelence jemi ne pararoje . Ne e ligjerojme .

 5. Do kete nje arsye pse nuk e kalojne si ligj vender e zhvilluara apo jo o Skizo.
  Po beni ligje qe si merrni vesh, tipit kerperata.

 6. Ca dallkauku qe eshte. Thuaj e ke kaluar ate ligj si qeveria e vetme ne bote sepse qeveri eshte mafia. Dhe bitcoin eshte monedhe qe bejne transaksione kartelet e droges.

  Po nje pyetje, nje shtet vl si i joni pa ekpertize ne tregje bankare, pa burse, pa eksperta kalon nje legjislacion te tille qe se paskan bere shtete te tjera me ekpertize e tregje e bursa nderkomebtare si USA, UK, Gjermania, Hong Kongu etj.

  Apo ca them dhe une, cjane keto shtete te lartpermenduara para Shqiperise:)

  O El-Ramazon, edhe Kolumbia te ka zili se e ke bere shtet-mafie kete vend.

 7. Ky ka rrjedhur fare. U be si Dulla qe kohet e fundit kur e nxirrnin ne kopesht lehte si qen te kur shihte kopshtarin.

 8. Po ju prandaj ju kan vene aty qeneferit globalist o qenefer kriminelo mafjoz. Per cfar tjeter?! b…palaret pellazgjik.

 9. Pse nuk thua qe vellai jot me mafien ruse po pastrojne parate nepermjet bitcoin. Pra ke interes direkt familiar per pastrimin e parave dhe mashtrimiet qe beni me mafien ruse. Mburresh se bere ligj te pastrosh parate e tua me vllane tend eshte qija motren dmth ska ku te veje me keq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu