• |
ide | kryesore

Rama sulmon sërish Metën: Në djall votat kur rrezikohet jeta e njerëzve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i ka adresuar një mesazh të qartë të gjithë administratorëve të bizneseve që hapin dyert për mbledhjet politike, në kuadër të fushatës, pasi do jenë ata që do paguajnë.


Më pas Rama ka kujtuar se edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, sipas tij ka thyer masat anti COVID, duke e konsideruar atë si një shembull katastrofik dhe fatkeqësi.


Po ashtu një thirrje Rama pati edhe për partitë kryesore politike, që sipas tij duhet të bien dakord se si do ia bëjnë deri në 25 prill.

“Ata të cilët iu hapin dyert e lokaleve këtyre politikanëve nuk duhet t’ia hapin se janë ata që paguajnë. Ata dëmtohen, ata që rrezikojnë t’u mbyllet biznesi dhe duhet ta refuzojnë këtë gjë.

Kur mendon që presidenti, babai i gjithë kësaj familje, rojtari i të gjitha palëve, garanti i shëndetit kushtetues është i pari që jep shembullin katastrofik, kjo është fatkeqësi. Unë bëj atë që t’ju kujtoj të gjithë kolegëve të mi, që nuk na duhen ata që humbasin nga kontakti me më shumë se 10 vetë përballë shëndetit të njerëzve. Në djall vafshin të gjithë, kjo është A dhe ZH.

Është një sfidë shumë e madhe dhe po mendoj se di si mund të realizohet në kushtet e kësaj lloj hapësire shumë të ngushtë njerzillëku në skenën politike, që forcat politike, të paktën ato kryesore të merren vesh se çfarë do bëjmë deri në 25 prill” – tha Rama.

9 Comments

  1. Epo tani ska ngelur vec te themi na hengesh mune o loqe kryeminister!!! Po i keputet shpirti per njerzit valle? Po ti mor kriminel ke tre muaj qe si zagar pellet nga dubai tek erdogani. Tani te erdhi veza ne byth zotrote? Tani qe shikon se pakenaqesia po rritet dhe ti megjith dallkauket jeni plehra!!! Tani prape do dalesh si i mire, si shpetimtar?! Me polica rrugeve akoma o shpellar gomar

 1. Ketij qe i digjet shpirti per popullin, sa fallso qe eshte, ja u kalon dhe maskave qe ndron cdo dite. I vjedh ne palce naten dhe del ne tv i qan diten. Maskarallek!

 2. Ti thjesht po pergatit terrenin te mbyllesh njerezit 2 jave para zgjedhjeve dhe te besh manipulimin e rradhes o dylberi mavi

 3. 3 Euro nje Vaksine!
  keni shpenzuar Miliarda ne Mjeksi
  3 milione euro ta vaksinonte gjithe popullin
  Po Ti Pret Ti Japin Vaksinat Si Ndihma Pa Pare
  Dhe Pastaj Ti Shesesh Per Vota
  Thesit Te Miellit I Ka Dale Moda!
  Vaksina Eshte Me Bashkekohore

 4. obobobooo apo ste rruhet ty per popullin. Se tu rrujt shume per popullin krisen e iken 500,000 shqiptare gjate timonit e tepsise tende.
  Yt bastard hipokrit.

 5. Ky kriminel qe nuk ka dashur djalin e babain e tija, na qan me lot krokodili per shendetin e populliy.Nese e ka me tere mend perse vajti i pari te injektohesh e nuk priti sa te mbaronte populli injiktimin, qe te tregohehesh i sinqerte per ate shprehje, por je mashtrues, hipokrit se keshtu e ke marre dhe e mba pushtetin. Numuro sa ke futur ne burg per hic gje, sa familje ke lene pa shtepi ne cadra, pa perkrahje sociale, sa njerez te uritur ke shtuar ne qeverisjen tende, e pastaj qauaja hallin, e jo te na besh propagande felliqesirash si i pa fytyre qe je.LLogarine duhet ta japesh ti i pari qe rilinde kulishet e kuq te fshehur pas emertimit rilindje qelbesirash.

 6. E kuptoj me se fundi se eshte k.min I popullit. Qe sot e deri me 25 prill do te mbaje nje “meshe” duke qare per kete popull pasi e rropi e zhveshi e hodhi ne rruge. I penduar por jo I sesibilizuar qe te terhiqet nga skena politike. Lutuni per ram gomarin. Zoti e meshirofte. Amin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu