• |
ide | kryesore

Spiropali: Opozita synon sabotimin dhe pengimin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka akuzuar opozitën jashtëparlamentare se ka qenë bllokuese e integrimit të vendit drejt BE-së.


“Kemi një opozitë që të gjithë aksionin e saj e ka program sabotimin dhe pengimin e rrugës europiane drejt BE”, u shpreh Spiropal gjata akuzave të saj.


“I dashur Ralfi, mendoni se teatralitetin dhe aftësinë për të parashikuar të ardhmen i kishe lënë në partinë e vetjër, por siç duket paske marrë disa elemente të dobishëm dhe në Kuvend. Nuk është as mister dhe as çudi që BE ka problemet e veta dhe që opozita që ti përmende që është jashtë nuk i sheh se ka qenë e zhytur në të sajat. Po të kthehemi se ato që ka bërë kjo maxhorancë për të realizuar detyrat, mund të them se është bërë e pamundura brenda të mundurës. Kemi një opozitë që të gjithë aksionin e saj e ka program sabotimin dhe pengimin e rrugës europiane drejt BE. Integrimin e ka fjalë goje. Ti përmende krime të pakryera që parashikoje që mund të realizohen në të ardhmen. Mirë do ishte që të flasim për krime të kryera në këtë proces. Nuk dua ta nis këtu nga investigime të mediave që nuk dalin në të gjitha portalet, siç janë disa privatizime. Ku ish qeveria që pretendon që sot të vijë në pushtet, nga i pari, Sali Berisha dhe ministrat, viheshin në rresht për të plotësuar nevojat materiale të një familje, jo nevoja bazike. Behet fjalë për miliona mijëra euro, dhe sot flasin për shkatërrimin e integrimit. Në këto 3 vite s’kanë qenë përpjekje sporadike, por të organizuara. Nëse do të vijojmë më tej për fyerjen dhe retorikën, këtu skam fjalë, ku edhe shovinistët serbë nuk do e kishin bërë këtë që kanë bërë këta. Duke e shpallur një vend të kriminalizuar. Kjo është e paimagjinueshme. Ishim ne që shtymë përpara reformën zgjedhore. Ju donit depolitizimin e administrimin zgjedhor, por ishte e pamundur. Ata vazhdojnë të mendojnë si militantë, siç operonin në bashkinë Kamzë, ku socialistët nuk dilnin dot të votonin. Sot Shqipëria i ka bërë detyrat e saj, në një luftë frontale me ata që duhet të ishin në krahun tonë. Ata e donin të lindur të vdekur reformën në drejtësi. Që nga Vasili, Kryemadhi, Meta. Ndaj janë trembur dhe shkojnë në skuta ku takojnë ish-gjyqtarë dhe i takojnë fshehtas dhe i thonë l rrini me ne dhe do ju sjellim pran në sistem. Marrin djem gjykatësish të korruptuar dhe i fusin në lista. Ju japin mesazh; jemi me ju, do ta kthejmë pas reformën. Ata nuk janë opozita e rilindur, por ish-qeveria e vdekur që kërkon të ringjallet”, tha Spiropali.

17 Comments

 1. Ja dhe filozofia e Skenderbeu2 qe mashtron BE ne cdo gje qe ben e thote don te na mbushe mendjen se kush eshte fajtor per mos hyrjen ne BE. Po sa te jeshe ti moj Tru laraske e Skenderbeu2 me 40 hajdutet e mashtruesit ne né Europe nuk hyjme. Ha peshk, ha qe te rritet volumi I trurit te vogel.

 2. mbaje fort pallen e skenderbeut ng nje njeri me bluzen zhul u bere miljonere tek dokanat ke te drejt qe llap gjith diten e shkaterruat ket popull

 3. O kurvic TI QIFSHA ATA SY SE NUK TE KA NGEL VEND TJETER ,O PROSTITUT AE SHEH VETE MORE KURVE E VOGEL SE NUK TA VAR KUSH, TANI AS QENT NUK TE SHOHIM MA ME TA FUT SE JE BA BORDEDHO

 4. PO PALLOSHI THOTE SE KEMI HYRE QE NE MARS MOJ SKENDERBESHE
  APO SO GJITHMONE AI JA FUT KODRA PAS BREGUT?
  A JU QIFSHA ROPT MU NE RIPIÇKA QE JENI

 5. Ja dhe zhaba e stanit mavi!

  Si ju tha lali fiku kavajoteve, po ju sjellim kandidat qe ka mbaruar ne Harvardin! Me goje hapur gjithe kavajsit!!! 😛

 6. Hajdutja therret: kapeni hajdutin lulmi i llumit si e gjithe vatha e hajduteve. Po si moj pacavure qenka opzota kunder integrimit kur europa kushtet per te hyre ne BE ja u ka vene qeverise hajdute, jo opozites? – moj idiote e doktrinuar me vetedije?

 7. Akoma me teorine Fajin e ka Saliu ju o sheleme. Sesi po e pengon opozita integrimin vetem kjo baxhella mavi mund ta di, sepse dhe ne parlament keni opoziten fallco si dikur Enver Hoxha me kandidatet e frontit demokratik

 8. Sala sala e ka fajin ai sju le , e di un ma ka thon dhe mu hahahahahaha … Sala se futi Saj trafikantin ne burg , Sala ju tha mbillni 8vjete hashash , bojeni 1/3 e shqiperis jeshile (gratteri qe para 3viteve , youtube) . Sala ju sabotoi me Shendetesin falas , Sala sabotoi ter bisnesset e ndertuar para pushtetit tuaj , Sala I ka thon Gratterit qe zdromsi , manastires dhe nikut feat Ndragheta te ndajne buken moj buken ne nje menc mishi !!!!!!!!!! Qiveri me llum , e degjenerume dhe e deshtume ska per te pas mo Kombi Shqipetar ! Termeti dhe Pandemia ju nxorri Gafil dhe BE KE PE nuk jan shukrira , tirera , nikera , zdromsa o spiropede .

 9. Injorante eshte pak, baxell eshte compliment per kete qe vdiste per peshk.

  Po ne NATO apo liberalizim kush I beri, VETEM PD

  Ju ne 8 vjet asgje vetem hapet portat qe te largohen shqipetaret apo prodhuat droge sa mbytet Europen.

  Keto jane sukseset tuaja

 10. O Spiropalloshe, o Nafije rilindje. Ju e ken ipparlamentin te tuajin me pozite e me opozite te re dhe te pengoka Opozita ty. Pastaj ju sikur i hapet negociatat nje 3 here dhe hapet shampanjat?:) Sabotim ishte ai lajmi qe bete ju vite me pare qe “ja hoqen femijen me dhune gruas se Rroshit te rilindjes”:) dhe bojkoti per Keshillin e Qarkut te Fierit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu