• |
ide | kryesore

Del sondazhi/ Si do të ndahen votat në qarkun e Elbasanit

Arkiva, Lajme, Të fundit

RTV Ora dhe Antonio Noto publikuan rezultatet e sondazhit të dytë kombëtar për zgjedhjet e 25 prillit si dhe ato për qarkun e Elbasanit. Sipas të dhënave PS do të merrte nga 43 në 47% të votave ndërsa Partia Demokratike nga 29 në 33% të votave.  LSI ka nga 8-12% të votave, por ka një rënie të lehtë. Sipas këtij sondazhi PDIU merr 4-6% të votave. te pavendosur 26%.


Metodologjia e ndjekur është e njëjtë me sondazhin e parë. Janë pyetur 2000 persona. Intervistat janë kryer me celular dhe telefona fiks. Është kampion përfaqësues i popullsisë elektorale në Shqipëri. Marzhi i gabimit është 3%. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Imagjinoni ne pushtet 8 vjet ps. Dhe Luli nuk e arrin dot Ramen. Me qindra her eshte then se pa rryme nuk ka ndryshim.
    Po kush do ta bej rrymen mona apo lyli.

  2. Mereni me qetesi duroni deri me 26 prill..
    PS nuk arrin as 40% 👍
    Ju qifsha sondazhet🖕

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu