• |
ide | kryesore

Rama replikon me qytetarin: Vaksinat nuk janë zarzavate nëpër tezga

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vaksina anti-COVID është kthyer në ‘mollë sherri’ mes kryeministrit Edi Rama dhe ndjekësve të tij në rrjete sociale. Një prej ndjekësve të tij ka ironizuar vendimin e qeverisë për të marrë vetëm doza nga kompania Pfizer, gjë që ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të qeverisë.


Teksa një komentues i thotë se Rama ka vendosur ose vaksinën Pfizer, ose qytetarët të vdesin, Kryeministri i është përgjigjur: “Ku e degjove ti kete apo ti hyn tek ata qe kujtojne se vaksinat jane si zarzavate neper tezga dhe jam une qe dua vetem molle jo dardha e qershia! Informohu mire, degjo, lexo, kupto dhe mos fol pa lidhje!”


Ndërsa një tjetër qytetare, ka dalë kundër vendimit të qeverisë për vaksinimin e personaliteteve, duke shtuar se çdo prind është personalitet për fëmijët e tyre.

Ndërsa Rama ia kthen: “Po pse kush po ben dallim apo s’e ke marre vesh akoma qe ka nisur vaksinimi per mbi 80 vjecaret dhe ata per te cilet flet jane thjesht rreth 20-30 te moshuar mbi 80 vjeç!”

 

3 Comments

  1. Mileti nuk mban me. Rama na solli si dikur ne mizerje.
    “Molle e ndalueme” – Migjeni:

    Ndalet puntori përpara dyqanevet dhe nëpër xhama shikon. Shikon dhe shijon romantizmin e kohës. Përpara xhamit të një kartolerije: prap artistat! Shtrëngoi dhambët. Nga inati u ngritën grushtat përpjetë me një qëllim… por ligji! Polici! Ja përshkuen trutë. Me përbuzje i len artistat. Pështyn. Vazhdon. Prap pështynë. Shikon djathtas e majtas. Dhe pështyn. I undshëm e xhele-mel hec ngadalë përbri të dyqanevet plotë me “molla të ndalueme”.

    Një dashje instiktive don të shpallet! Puntori ynë sundon veten! Ligji! Polici! Për sigurim duert i ve mbrapa. E duart e tija janë të forta, të fuqishme. Edhe dreqin e kishin kapë për fytit dhe e kishin mbytë. Por edhe dreqin e mpron ligji.

  2. Në motivacionin e Departamentit të Shtetit për nderimin e zotit Dvorani, thuhet se ai është “një mbështetës kryesor i reformimit të sistemit gjyqësor të Shqipërisë.”

    “Gjykatësi Dvorani zhvilloi mekanizma për të reduktuar ndikimin politik dhe kriminal në sistemin e drejtësisë, hapa që kontribuan në vendimin e BE-së në mars për të hapur negociatat për pranimin e Shqipërisë”, thotë Departamenti i Shtetit.Dhe ti mark ushqehesh te Byrektorja e pd ne katin e dyte ku shefja elona meco dhe Erioni ju ushqej me mut te vaksinuar te salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu