• |
ide | kryesore

Rënqethëse/ Coronavirusi i merr jetën për dy ditë babait dhe birit 18 vjeç

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Luftar Seiti, babai i 18-vjeçarit që ndërroi jetë ditën e djeshme, i cili ndodhej në intubim ka ndërruar jetë sot.
dzvishte
Ndërsa Qamil Seiti nuk arriti dot që të fitonte betejën me covidin, ditën e sotme ndërroi jetë edhe babai i tij, i cili ndodhej në intubim në spitalin “Shefqet Ndroqi”.
18-vjeçari nga Memaliaj kishte 100% të mushkërisë të prekur nga covid kur ka mbërritur në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe kjo gjë ka bërë që i riu të humbiste jetën.
Seiti ishte shtruar prej të paktën një jave tek Sanatoriumi ndërsa prej ditësh ishte në intubim. Mësohet se 18-vjeçari nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese, raporton “Top Channel”. Nje miku i 18 vjeçarit, shoku i tij i fëmijërisë, Xhuliano tregoi: “Ai kishte shumë qejf kuzhinën, si pasion dhe punonte kur kishte kohë të lirë, donte të ishte dikush për më vonë. Ai vazhdoi një shkollë profesionale, donte punën, donte jetën. Babai i tij ishte në intubim. Komunikova para 10 ditësh para se të prekej. Na ka ardhur e papritur në fillim që nga karantinimi sepse jemi dhe në moshë të re. Ai ishte tip energjik, nuk i trembej diçkaje, nuk e mendonim shumë se do të prekeshim, ai mendonte për familjen për babanë, nënën”.2 Comments

  1. Lajm i rreme babai nuk ka vdekur,por ju jeni ne sherbim te dizinformacionit elona e byrektores te kati i dyte pd. Sot doli në kombinat me pesë a gjashtë ‘çerra’ që protestonte kundër Amerikës pse ngriti lart gjykatësin Dvorani i cili nuk është pajtuar me korrupsionin e Metës. Këtij i ka ngelur shpirti te mizerrabiliteti, dhe është tjetër lloj.

    Tjetër lloj është edhe Lul Basha. Këtij nuk i ndahet shpirti nga mashtrimi, nga ‘futja kot’ nëpër takime me njerëz, nga paturpësia që premton ça t’i vijë në mendjen mashtruese. Një nëne që iu ankua se i ka vdekur burri, i tha: ‘e di, e di, po hajde në 25 prill’. U duk se do t’i ngjallte burrin atë ditë prilli. Ky është fare, nuk i ndahet shpirti nga modeli ‘Lul komiku…’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu