• |
ide | kryesore

SHBA bëhet vendi i parë në botë që regjistron gjysmë milionë viktima nga Covid-19

-Instant, Lajme, Planet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë bërë vendi i parë në botë që kanë regjistruar më shumë se gjysmë milionë vdekje nga koronavirus. Deri më tani nga janë konfirmuar 500,071 viktima nga COVID dhe më shumë se 28 milionë njerëz të infektuar, sipas Universitetit Johns Hopkins.


Presidenti Joe Biden dhe nënpresidentja Kamala Harris do të përkujtojnë humbjen më madhe të jetës të hënën në një aktivitet në Shtëpinë e Bardhë që do të përfshijë një fjalim nga presidenti, një moment heshtje dhe një ceremoni të ndezjes së qirinjve.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu