• |
ide | kryesore

“Shqipëria Fiton”, koalicioni i PD regjistrohet nesër në KQZ

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kampi opozitar po shfrytëzon orët e fundit për të mbyllur negociatat me aleatët për pozicionet që do të kenë në listat e zgjedhjeve parlamtare të 25 prillit. Një ditë para skadimit të afatit të regjistrimit të koalicioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, mesohet se opozita ka vendosur të pagëzojë grupimin e saj me emrin “Shqipëria fiton”. Terminologji e përdorur gjerësisht në retorikën e demokratëve gjatë muajve të fundit. Nesër pritet që përfaqësuesi i PD-së, Ivi Kaso të dorëzojë në Komisonin Qëndror të Zgjedhjeve koalicionin “Shqipëria fiton” bashkë me numrin e kandidatëve që duhet të propozojë secila parti politike në zonat zgjedhore.4 Comments

    1. Ju keni copyright-in e “fast-food”, ju ka ngel mbiemri Sufllaqja:)

      Lodhuni kot me byreke, me kos, me djath, veshtire e keni.

  1. Ambasada Amerikane ka kërkuar që Tom Doshi të mbetet jashtë parlamentit, ky i fundit është vënë në lëvizje.

    Tirananews.al ka siguruar foto të deputetit Tom Doshi dhe Fahri Balliu, i cili njihet si një bashkëpunëtor i ngushtë si i Sali Berishës ashtu edhe i Ilir Metës.

    Mbetet për t’u parë nëse Fahri Balliu, që është babai i ish-deputetit të PD Klevis Balliu, ka hyrë si negociator mes Tom Doshit dhe Metës e PD-së, apo pas këtij takimi fshihet diçka tjetër.Byrektorja e elona meco dhe erioni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu