• |
ide | kryesore

Sondazhi në RTV Ora/ Si do të votojë Shkodra në zgjedhjet e 25 prillit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

RTV Ora dhe Antonio Noto publikuan rezultatet e sondazhit të dytë kombëtar për zgjedhjet e 25 prillit si dhe ato për qarkun e Shkodrës.


Sipas të dhënave PS do të merrte nga 32 në 36% të votave ndërsa Partia Demokratike nga 45 në 49% të votave.


LSI ka nga 6-10% të votave. Sipas këtij sondazhi PDIU merr 0.5 – 2.5% të votave. Të pavendosurit janë 28% e votave. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu