• |
ide | kryesore

Vijon procesi, vaksinohet Skënder Brataj dhe ekipi i Urgjences Kombëtare

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme po vaksinohet në stadiumin “Air Albania” stafi i Urgjencës Kombëtare, mes tyre edhe dr. Skënder Brataj. E pranishme në ambientet e stadiumit ka qenë edhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu.


“Vaksina të siguron mbrojtje, do presim edhe 21 ditët që të bëjmë dozën e dytë. Por midis këtyre dy vaksinave duhet të vijojmë të ruhemi”, tha Brataj.


Manastirliu deklaroi se po vijohet intesivisht me vaksinimin e mjekëve dhe infermierëve në të gjithë vendin dhe ditën e sotme janë planifikuar 500 vaksinime vetëm në Stadiumin ‘Air Albania’.

3 Comments

  1. Ore ky sikur e kaloi COVID njehere se u karantinua? Apo sme kane pare mire veshet ne ate kohe ? Duhet bere vaksina ne kete rast ?

    Keto jane pyetjet e nje populli te thjeshte qe nuk e di ca k#$%rin po behet me kete vend..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu