• |
ide | kryesore

Ilir Meta viziton familjen e Klodian Rashës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme ka bërë një vizitë në familjen e të ndjerit Klodian Rasha, i riu që u vra nga një polic në Tiranë.


Ngjarja e rëndë ndodhi në 8 dhjetor në zonën e Laprakës. Lajmi për vizitën e kreut të shtetit në familjen e të riut është konfirmuar nga burime për ‘BalkanWeb’. “BW” mëson se Meta është pritur nga babai dhe e nëna e Klodianit dhe të afërm të tyre.


Sipas familjarëve, Meta ka preferuar që të shkojë në familjen e tyre për ngushëllim në këtë moment për shkak se sipas tyre presidenti nuk ka dashur që kjo vizitë të politizohej. Kujtojmë se vrasja e Klodian Rashës solli reagime të forta, deri në protesta të dhunshme për disa ditë me radhë në kryeqytet dhe jo vetëm.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu