• |
ide | kryesore

Zgjatja e koncensionit të Rinasit, Meta: Fakte tronditëse të kapjes së shtetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpjeguar kthimin pas në Kuvend të ligjit për zgjatjen e konceisionit të aeroportit të Tiranës me 13 vite.


‘Faktet tronditëse të kapjes së shtetit, që publikova sot, lidhur me koncesionin e aeroportit të vetëm ndërkombëtar të vendit tregojnë se si është keqpërdorur Kuvendi njëpartiak për të dëmtuar interesin publik dhe kombëtar’, shkruan Meta në Facebook.


Postim i plotë i Ilir Metës:

Faktet tronditëse të kapjes së shtetit, që publikova sot, lidhur me koncesionin e aeroportit të vetëm ndërkombëtar të vendit tregojnë se si është keqpërdorur Kuvendi njëpartiak për të dëmtuar interesin publik dhe kombëtar.

Në një ditë ishte mobilizuar i gjithë shteti (përveç Presidentit të Republikës) për të “mbyllur letrat” në shkelje flagrante të Kushtetutës, ligjit dhe procedurave ligjore të domosdoshme për zgjatjen e koncensionit të një ndër aseteve më strategjike të shtetit dhe me rëndësi për sigurinë kombëtare.

Sa mirë do të ishte të reagonin me kaq nxitim për t’ju shërbyer pa vonesë qytetarëve, për të mbrojtur shëndetin dhe jetën e tyre nga pandemia, nga përmbytjet dhe nga bllokimi i rrugëve nga dëbora.

6 Comments

 1. Ik futu ne nje h*le dhe mos dil ma deri ne vdekje…
  Pse vetem kjo qenka….
  Ketu te gjitha ashtu jane, edhe Ato qe ke ba t’i vete ne vite, edhe Ato qe ke dekretuar ne kete pozicion, edhe Ato qe nuk ke dekretuar….
  Lereni kete popull te vdese i qete te pakten….
  Kur te mungon copa jote del edhe le….
  😋

 2. Derisa pandeshkueshmeria te jete ne pjedestal , kriminelet me pushtet dhe injorantet te drejtoje keto edhe te tjera me keq se keto do te ndodhin . Ne nje vend pa rregulla çdo anormalitet eshte mese normale .
  Pa ndryshime nuk ka ndryshim . Mos prisni mrekullira nga jeta nese gelltisni cianur me grushta .

 3. Po kodra diellit ca eshte
  Po gjiri lalzit ca eshte
  Po minierat e bulqizes ca jane?!!!!
  Ku ishit ju zoti president?!
  Matuf burre qe duket sikur genjen njeri.
  Per sa kohe opozita ka ngel ne doren tende dhe Monikes akoma me mut do behet dhe askush sdo marr ere. Se era juaj mbyt cdo ere tjeter.
  Ik pirdhu tani

 4. Hamuti dhe ky i pa emri 21.21 nuk kan problem dhenjen e prones shteterore se nga rraca japin dhe grat keta qe shiten per 1 byrek

 5. Shume mire ben Likja qe denoncon, nuk na plas kujt i djeg bytha nga keta komentuesit lart sidomos ai bythqiri nga Elbasani i pari dhe ky 21;21. Ore keni turp ju qe flisni si kurva, ca duhet te na mbyllni dhe gojen tani ju qifsha rropte?

 6. Lulzim Basha nënshkruan koalicionin me kristiandemokratët e Mark Frrokut, i gëlltiti akuzat për inkriminim në politikë?!Ti EV je shpellkari me simpatia qe ka meta neper port halet e shunts ku financon oligarku meta e salihu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu