• |
ide | kryesore

Basha nxjerr me FOTO 10 premtimet e pambajtura të Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka renditur sot 10 premtime të kryeministrit Edi Rama, sipas kryedemokratit, të pambajtura.


Me një foto ku renditen nga premtimi për 300 mijë vende pune, tek heqja e TVSH-së apo ulja e borxhit publik, në të djathtë Basha vendos kryqin për të gjitha. “Dështim”, shkruan Basha.


1 Comment

  1. 10 premtimet e pambajtura te te gjatit tone ? Po mire o z.Basha , me thuaj nje premtim te mbajtur nga ky rilindas
    i gjate qe rilindas nuk u be kurre ? Te sfidoj ty dhe kedo . qe te me gjeje nje premtim te mbajtur nga ky ekzemplar i
    se keqes? Por kjo eshte thike me dy presa per ty o z.Basha , sepse nje njeri qe nuk ka mbajtur asnje premtim dhe pretendon te fitoje perseri eshte çmenduri , kjo do te thote se ne vetvete problemi i madh je edhe ti z.Basha .
    I nise gjerat mire dhe asnjehere nuk i bitise por i le pergjysem , i vajte mbas valles ne mosndryshimet radikale dhe ne fund ta futi edhe ty (ne mos qofshit dakortesuar me pare , gje qe e dyshoj shume ) . Nese ti do kishe degjuar zerin e elektoratit gri por edhe te shumices se shqiptareve qe jane stufatur nga kjo politike absurde dhe te çakerrdisur ne çdo aspekt , i gjati ine nuk do kapte as 35 % te votave . Sot nuk do vihej ne dyshim fitorja jote por sa e thelle do ishte fitorja . Ti deshe statusquo , ti deshe mosndryshim , ti deshe sundim te liderit dhe ne kembim kerkon pushtet . Pushtet pa leshuar pushtet ? Nje lider i mire shikohet nga largpamesia qe ka . Ti nuk je nje lider i mire dhe thjeshte nje zgjatim i se keqes politike qe ka kapluar kete vend .
    Dil para pasqyres z.Basha , ajo nuk te genjen kurre , aty kerkoje te verteten sepse ajo du ta thote gjithmone te verteten .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu