• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmeti në afërsi të Dubrovnikut

-Instant, Lajme, Të fundit

Një lëkundje tërmeti është regjistruar mbrëmë, në orën 23.07 në afërsi të Dubrovnikut. Epiqendra regjistrohet faktikisht në kufirin me Bosnje Hercegovinën, dhe është ndjerë edhe në Mostar, por vendi është jo më shumë se 11 kilometra nga qyteti i njohur kroat.


Sipas përllogaritjeve paraprake, bëhet fjalë për një termet i magnitudës 4.3, relativisht sipërfaqësor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu