• |
ide | kryesore

“Masa të buta për shkak të zgjedhjeve?”/ Rakacolli përgjigjet si do të votojnë të sëmurët me COVID

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli foli gjatë mbledhjes së sotme edhe për çështjen e votimit më 25 prill të personave të prekur nga COVID-19. E pyetur në lidhje me mënyrën sesi do të votojnë qytetarët e infektuar me COVID, tha se kjo gjë po shikohet më vëmendje dhe shumë shpejt do të kenë në vendim.


Ndërkohë sa i përket masave, jo të rrepta të marra për situatën e pandemisë, duke iu referuar vendeve fqinje si Greqia dhe nëse kjo bëhet për shkak të periudhës parazgjedhore, Rakacolli tha se masat janë gjykuar në lidhje me treguesit dhe se shëndeti i njerëzve është mbi gjithçka tjetër, pavarësisht situatës politike.


3 Comments

  1. Rrofte shoku Ardian Dvorani kampioni i antikorrupsionit ,dhe shoqja Kimete,meqe ra llafi ruaje mire hepikrizen e k m se na duhet shoqja Raki copulli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu