• |
ide | kryesore

Vrasja me silenciator/ Behar Sofia i përfshirë në trafikun e drogës në Turqi

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Përveç emrit Behar Sofia, 66 vjeçari që u vra sot në Tiranë ka mbajtur edhe emrin Fatmir Sofia dhe Behar Seferi. Rreth orës 9 të mëngjesit ai ka qenë duke ecur në anë të Lanës pranë Piramidës, kur është qëlluar me dy plumba. Arma ka qenë me silenciator dhe vrasja është kaluar pa u vënë re. Viktima është rrëzuar në trotuar dhe është gjetur nga kalimtarët i gjakosur.


Rreth orës 09:00, në trotuar në afërsi të Piramadës është konstatuar nga sherbimet e Policisë shtetasi B. S., 66 vjeç, i shtrirë në tokë, dyshohet i plagosur me armë zjarri në rrethana ende të paqarta, i cili është transportuar menjëherë në spital për ndihmë mjeksore ku dhe ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra” thuhet në njoftimi e policisë.


Kamerat e sigurisë kanë filmuar një person të maskuar dhe me kapuç që e ka ndjekur në këmbë dhe e ka ekzekutuar 66 vjeçarin, emri i të cilit rezulton të jetë përfshirë në disa ngjarje kriminale.

Në njoftimin e SPAK  për sekuestrimin e pasurisë së Ylli Ndroqit, ndërsa jep një dinamikë të arrestimit të tij në Turqi, përmendet edhe emri i Behar Sofias, i njohur ndryshe edhe si Fatmir Sofia.

“Janë sekuestruar 30.5 kg lëndë narkotike heroinë dhe janë arrestuar në flagrancë shtetasit Ismail Cira, Musa Kazim AY, Fatmir Sofia, Hekuran Hoxha, Cevdet Sahin Balcilar, Abdulselam Yunus dhe Ylli Ndroqi, i paraqitur me emrin Xhemail Pasmaçiu” thuhet në njoftim.

Bizneseve të Behar Sofisë pranë stadiumit Dinamo në Tiranë i janë vendosur shpesh tritol. 66 vjeçari kishte disa lokale dhe markete. Për këto ngjarje nuk është gjetur autori dhe duket se kanë qenë paralajmërime.

Por gazetarët e kronikës, thonë se Behar Sofia ka qenë prezent në vrasjen e 4 policëve në Durrës nga Dritan Dajti në vitin 2009. Sipas Artan Hoxhës, Sofia ka qenë në vendin e krimit, por mbetet i paqartë roli që ka pasur në këtë ngjarje.©Lapsia.al

10 Comments

 1. Njëri nga djemtë e tij, Muhamed Lici, është dënuar në mars të 2017 me 13 vite burg, pasi akuzohej se drejtonte një grup që u vendosnin gjoba tregtarëve të Zdrales në Shkodër.

  Djali tjetër, Ibrahim Lici, është shpallur në kërkim për t’u pyetur mbi atentatin ndaj vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali, më 30 mars 2019.

  Vetë Mustafa Lici kërcënoi kryebashkiaken e PD-së në Shkodër, Voltana Ademi, në vitin 2017, ndërsa ka refuzuar të plotësojë formularin e pasurisë, dërguar nga OFL.

  Partia e dytë është ajo e Mark Frrokut, të cilin PD dhe Lulzim Basha e kanë akuzuar si trafikant femrash.

  Tashmë të dy këta personazhe, janë në koalicion me PD-në dhe rrëzojnë kauzën e dekriminalizimit të Lulzim Bashës.

  Interesant është edhe fakti, se Basha ka në të njëjtin koalicion, edhe një monark, Shpëtim Axhamin, por edhe një republikan, si Fatmir Mediu.

  Për të mos folur pastaj për dyshen Dule-Idrizi, dy armiq të betuar, që përfaqësojnë kauza të kundërta.

  Shpëtim Idrizi Lufton për kauzën çame, ndërkohë që Vangjel Dule nuk e njeh dhe e mohon atë.Nje shpellkar i salihut dhe metes shkoje sot ne pidh te semes,nje burin me pak nga paraja e piste e droges do ti mungoje dyshes kriminale salih meta

  1. Leje Ethemin se po punon me norme, po grumbullon sufllaqe sa me shume per dimer, po i ben stive e ti beje “pasterma”:) per dimer:).

 2. Si duket terezia ky prezervativi ketu siper i ores 14 27 e paska ngerne ate qe sthuhet per dreke dhe i ka ngelur butoni takuar ne te njejtin koment.O produkt brigadieri ,o kurvi/kurve po si nuk u lodhe,paske qene rrace spanjolli qe s’can bythe me gjithe ato te shara qe peson ,po lavire fare,cpaske qene o te shkerdhefsha tet zonje mu ne shurrte.kujdes se do te mbetesh me barre dhe do besh nje kulish si veten tende.

 3. qeveria prej vitit 2008 (gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike ) pasi nuk u është bërë indeksimi i pagesave.

  “Për grupe të caktuar të paaftësisë nuk është bërë indeksimi i pagesës që nga viti 2008, pra e thënë thjeshtë u është futur dora në xhep sepse çmimet ndërkohë janë rritur”– shprehej zyrtari i PD, Kastriot Sulka.Elona meco shefja e byrektores se pd ne kat te dyte ka urdheruar keta zagare te tredhur nga salihu per te sulmuar komentuesit e tjere,mos humbni kohe shkoni qihuni fort me motrat vajzat mamkat dhe keshtu ja keni bere qefin salihut o shpellkare me kollare

 4. Prap shkruajte kurvi !Incestin se kemi ne rrace dhe thua si e kini ju ,ti edhe soja jot ,o te shkerdhefsha librin e shtepise ,te parin do te shkerdhej ty qe te te le me barre pastaj me radhe te gjithe fisin .sufllaqen e darkes te pregatitur me mutin e Taulant Balles e hengre ,tani vazhdo dhe dhit nga goja dhe jo nga bytha se vrimen e ke tezene me hurin e Enverit.

 5. Ai nuk ka qenë protaganist publik i ndonjë gjyqi të famshëm, përveç dy gjyqeve, atij të Gërdecit, dhe atij të Ilir Metës.

  Vetëm pse ai është në konflikt me Ilir Metën për kontrollin e reformës në drejtësi dhe me Sali Berishën për shkak të djalit të tij, është kthyer automatikisht në një figurë të urryer për opozitën, e cila ka sulmuar me një gjuhë talebane, SHBA-në.

  Ky mllef ndaj SHBA për nderimin e Dvoranit dhe injorimi i respketit ndaj Bashës, identifikon lidershipin real të opozitës dhe tregon se kush e udheheq atë.O lalaj ty te tredhur salihu trute o trote kari me kollare vazhdo ha mutin e vaksinuar te salihut shko dhe te byrektorja e pd tako elona mecon qe te tregoje cilin nga komentuesit te shash shko mor karelepiresi i salihut qihu me shpellkaret se kete pune e ben per i del te partise

 6. Sot PD e Lulzim Bashës ka aq mungesë fantazie sa edhe nuk nxjerr dot një logo e emër të ri të koalicionit, por kërkon në magazinë dhe nxjerr nga kutitë e vjetra të kartonit, emrin e vjetër të aleancës që solli Sali Berishën me Ilir Metën në pushtet.

  Të jetë thjesht një mungesë fantazie? Nuk duket tamam ashtu, por ngjan më shumë një logjikë e imponuar e vullnetit të një aleance, që realisht është thelbi edhe i këtyre zgjedhjeve.

  Vërtëtë Lulzim Basha kandidon për kryeministër, por protagonistët realë të “Aleancës për Ndryshim” janë Sali Berisha dhe Ilir Meta.

 7. E teksa në Shqipëri ka prirje për ta politizuar situatën duke ua faturuar këto vdekje të shtuara teorive se po fshihet numri real i viktimave të Covid, në kontinent situata është edhe më alarmante.

  Bashkimi Evropian ka regjistruar mbi 450 mijë vdekje shtesë nga marsi deri në nëntor të 2020, krahasuar me mesataren e viteve të mëparshme, sipas të dhënave të BE.

  Rritja prej 40% mbi mesataren arriti kulmin në nëntor, sipas të dhënave të Eurostat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu