• |
ide | kryesore

Bie zjarr mes burgut 313 dhe SPAK-ut

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr ka rënë pranë ambienteve të shërbimit të provës në Tiranë, në afërsi të burgut 313 dhe SPAK-ut, në zonën e ish-stacionit të Trenit.


Nga dritaret e një prej kateve të godinës, shihet duke dalë re tymi.


Në vendngjarje ka mbërritur një zjarrfikëse e cila bëri shuarjen e flakëve.

Derimë tani raportohet vetëm për dëme materiale në një prej zyrave të shërbimit të provës.

2 Comments

  1. Komentoj sipas nje vullneti te lire dhe deri tani (nuk kam konstatuar gje) pa censure, vetem ndaj shkrimit gazetaresk….

    Kur thuhet bie apo rene, duhet gjetur “perkthimi” nga po bie apo nga ka rene…
    Aty as nuk bie dhe as nuk ka rene por, i vihet zjarri….
    Zhduken….

    Kaq e thjeshte eshte…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu