• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për ditën e premte

Lajme, Të fundit, Video

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe të dendura. Parashikohen reshje shiu në veri e jug. Në qarkun Shkodër parashikohet që në mbrëmje të ketë shtrëngata, ndërsa në në majat e alpeve parashikohet borë.

Parashikohet mjegull e mjegullinë lokale nëpërlugina. Era do të fryjë me drejtim Jug- Jugperëndim 1-12m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, luginës së Drinit, parashikohet erë e fortë me rrahje 25-30m/s. Valëzimi parashikohet i forcës 5-6 ballë


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.