• |
ide | kryesore

PD i përgjigjet Ballës: Do publikojmë provat që dorëzuam në SPAK

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike e Elbasanit ka reaguar sërish ndaj drejtuesit politik të PS në këtë qark, Taulant Balla, për një kallëzim të bërë në SPAK. PD e Elbasanit thotë se “Balla nuk del dot në qytet, dhe nuk mund të shfaqet para qytetarëve për shkak të mashtrimeve elektorale dhe abuzimit me pushtetin”.


PD thotë se ka depozituar në SPAK prova konkrete se si “Shtabi i tij i Peshkut” intimidon personat që marrin ndihmë ekonomike, përmes telefonatave”.


“Taulant Balla vepron me metoda presioni ndaj qytetarëve në nevojë. Ne do të bëjmë publike evidencat që kemi dorëzuar në prokurori. Do të merremi me faktet” – thuhet ndër të tjera në deklaratën e PD-së në Elbasan. ©LAPSI.al

4 Comments

    1. Jan larguar nga shqiperia nga 2013 deri 2017 te rinj gjithsej 350 mij 2017 deri 2020 prep 300 mij vala vazhdon skema e pensioneve la 565 million deficit siguracione nuk paguan asnje bisnesmen ne shqiperi arsya kryesore nje pies jan ne parliament nje pies tjeter eshte ne qeverri nje pies u bene krytar bashkish edhe Gerdalla Rama e din shume miri se ne at shtet nuk funksionon asgje por duan mandarin per te shpetuar koken prandaj z.shoku palla mundohu sa me shpejt te genjesh ndonje gjyshe por koken nuk e shpeton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu