• |
ide | kryesore

“S’dalim të bëjmë poezi si PD”/ Rama: Heqim taksën për pagat 400 mijë lekë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, këtë të prëmte në një bashkëbisedim me qytetarët e Beratit deklaroi se qeveria po studion dhe këto ditë do të finalizohet një tjetër vendim, sipas të cilit të gjithë shqiptarët që marrin një pagë prej 400 mijë lekësh, nuk do të paguajnë taksë. Më tej ai ka vijuar fjalën e tij duke ironizuar programin e opozitës duke thënë se ata dalim të bëjmë poezi ndërsa sipas tij PS nuk del të flasë në ajër.


“Ne po studiojmë tani dhe do e finalizojmë këto ditë, se çdo shqiptar që merr 400 mijë lekë rrogë mos të paguajë taksë. Deri tani e kemi 300 mijë lekë. Kjo nuk është pak. Shkon 67% e të gjithë pagave. Pra pa taksë. Kalkulimet që po bëjmë është se do ta bëjmë në janar të 2022 apo 2023-it. Ata bëjnë program, ne nuk dalim të bëjmë poezi. Ne ça bëjmë do mundemi ta bëjmë, pasi nuk mund të flasim në ajër” tha Rama.


10 Comments

 1. 8 vjet vetm taksa dhe burg , taksa dhe burg dhe per çudi dy muajt e fundit po e leshon doren . Po kerkon te mashtrosh edhe nje here tjeter njerezine . O pallosh e degjenerove kete vend por me shume degjenerove njerezit. Nuk e di se kush te beson ty o mjeran perveçse atyre qe ju jep nje rroge ose me sakt nga nje sufllaqe ne dite ? Ti jo vetem nga pushteti por edhe nga shqiperia duhet te largohesh . Je metastaze e se keqes o kurve burre . E keqeja nuk je vetem ti eshte ky sistem qe ju jep pushtet te paimagjinueshem , qe edhe nje mbret i mesjetes do ju kishte zili . E keqja eshte se anje nga ju nuk eshte ndeshkuar prandaj edhe tallini hallatet me kete popull servil dhe te dashuruar me te keqen.

 2. Merre me leng se u sos.. Kopjac po te prin Luli cdo dite dhe eshte shume hapa para teje..Hape krahun liro rrugen, koha jote mbaroi. Nuk i duhesh njeriu me..
  Fol po deshe me per timonin apo tepsine.. Te ka hasur sharra ne gozhde..

 3. Ah mor i marë ke 20 vjet që vetëm poezi ke bërë.Që nga koha si ministër ,kryetar bashkie,kryeministër.Poezi për vjedhje e zhvajtje,poesi për shkatërimin e Tiranës dhe Shqipërisë.Poezi për antishqiptarizëm e shitje teritoresh e deti.Pd dhe e djathta ka bërë poezi e vepra që i shërbyen vëndit.Por ça ti bësh këtij populli që i beson poezive të tua e se janë poesi të një të çmënduri!!!

 4. Ky tall leshtë me injorantët që marin pagë deri 400 mijë lekë të vjetra.

  Sipas tatimit aktual 13% të pjesës mbi 300 mijë lekë,
  punëtori me pagë 300 mijë nuk paguan tatim fare.
  punëtori me pagë 350 mijë paguan 6500 lekë të vjetra( që do tia falë edvini nesër)
  punëtori me pagë 400 mijë paguan 13000 lekë

  dhe e gjithë kjo kategori punëtorësh i fut e i heq kur të dojë.

 5. PO JE BO SI QENT QE ENDEN NEPER KONTINJERE PAS USHQIMIT E TI MORE TRADHTAR SPO RRI NE ZYRE PO PO KERKON KAR BYTHES RUGAQ TRADHTAR BETHAGJI HAJN GOJ QELBESIRE

 6. Ti more RRUGAC, KRIMINEL, HAJDUT, IMORALE, ke tete vjet qe po ben tragjedi mbi kete popull. Na ke lene pa pune, pa buke, pa uje, pa ilace, na ke futur ne burg per mos pagim drite edhe pse kete na e jep me orar, ra termeti akoma jetohet ne cadrà na ka pushtuar pandemia e nuk po e vret mendjen se me 2.8 miljon popull nuk siguroni vaksinat por siguroni PPP. U shofshi è mos ju a degjofshim emrin kurre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu