• |
ide | kryesore

Transformimi i Kylie Jenner/ Çfarë thonë kirurgë estetik

-Instant, Paparazzi, Slider

Megjithëse Kylie Jenner nuk ka pranuar kurrë të ketë kryer ndërhyrje kirurgjikale për të ndryshuar pamjen e saj, bota nuk e beson aspak!


23-vjeçarja është shprehur se e vetmja lëndë që ka shtuar në trupin e saj është mbushësi i buzëve, por ndryshimet janë shumë më të mëdha se kaq!


Në episodin e parë të “Keeping Up With the Kardashians”, Kylie është shfaqur shumëëë më ndryshe nga ç’është sot. Të jetë vallë vetëm rritja dhe kalimi i viteve?

Kirurgu i famshëm estetik nga Glow ka dhënë vlersimin e tij për të përditshmen angleze Mirror ku ka zbuluar se si Kylie Jenner ka arritur transformimin e saj të plotë ndër vite dhe se sa mund ti ketë kushtuar.

Hunda

Duke parë fotot e Kylie, ura dhe maja e hundës së saj duket më e hollë dhe ajo që do të përshkruhet si “femërore klasike”, është shprehur kirurgu.

Kjo mund të tregojë një procedurë rhinoplastike kirurgjikale (riformimin e hundës), e cila e ka lënë atë me një profil jashtëzakonisht të natyrshëm dhe të dëshirueshëm.

Kostoja e një procedure rhinoplastike varet nga shumë faktorë të ndryshëm fiziologjikë, teknikat e përdorura dhe rekomandimet e kirurgut, megjithatë, ato zakonisht shkojnë nga 8,000 – 12,000 dollarë.

Buzët

Kirugu i famshëm gjithashtu tha se Kylie mund të ketë shpenzuar diku rreth 10,000 dollarë gjatë viteve për mbushësit e buzëve.

Sipas tij, një rezultat i dëshirueshëm duhet të ndjekë formën natyrale të buzës që nuk ndikon në harkun e cupids dhe buza e poshtme të duket pak më e madhe se buza e sipërme.

Fytyra

Kylie tani ka humbur linjat e buzëqeshjes që drejtohen natyrshëm nga hunda në anën e gojës.

Kjo mund të arrihet me mbushësin dermal të injektuar drejtpërdrejt në vijën e linjave, nëse ato janë të thella, por në rastin e Kylie, ka më shumë të ngjarë të shtoni mbushësin dermal poshtë zonës së mollëzave. Kjo do të ndihmojë në ngritjen e vijës dhe gjithashtu krijimin e një mollëze më të kërcyer.

Mbushësit variojnë në çmim në varësi të zonës dhe sasisë së përdorur, zakonisht midis 200 dhe 700 dollarë

Gjoksi

Duke parë imazhet e kaluara të Kylie, është e mundur që ajo t’i jetë nënshtruar një zmadhimi kirurgjikal të gjoksit.

Forma dhe madhësia e gjirit gjithashtu mund të ndryshojnë gjatë gjithë jetës së një gruaje për arsye si puberteti, humbja e peshës, shtimi i peshës, shtatzënia etj.

Image result for kylie jenner boob job

Por në rastin e Kylie, kirurgu ka tha bindshëm se është një procedurë e rritjes së gjirit. Çmimi mesatar i kësaj procedure është 6,000 dhe 8,000 dollarë.

Të pasmet

Është e mundur që Kylie të ketë kryer procedurën kirurgjikale të njohur si transferimi i yndyrës.

Qëllimi është të hiqni yndyrën e padëshiruar nga një zonë e trupit (siç është stomaku ose beli) dhe ta përdorni atë për të rritur madhësinë e të pasmeve dhe vitheve.

Image result for kylie jenner ass job

Një transferim i tillë i dhjamit zakonisht kushton midis 3,000 dhe 7000 dollarë, në varësi të madhësisë së zonës që trajtohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu