• |
ide | kryesore

Vuçiç për Kosovën: Duan që t’i njohim dhe asgjë tjetër më shumë

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti i serb, Aleksandër Vuçiç ka sulmuar Kosovën, teksa shprehet se ata kërkojnë vetëm që Serbia t’i njohë dhe nuk bëjnë asgjë më shumë.


“Atyre nuk iu pëlqen asgjë. E vetmja gjë që ata duan është që Serbia të njohë Kosovën dhe asgjë më shumë”,- tha presidenti Vuçiç.


Vuçiç e bëri këtë deklaratë gjatë një takimi që zhvilloi me përfaqësues të listës serbe në Kurshumli. Sipas presidentit serb, Kosovës nuk i pëlqen asgjë dhe se Serbia nuk mendon si ata, lidhur me njohjen e Kosovës.

“Prishtina vetëm dëshiron që Serbia ta njohë Kosovën dhe asgjë më shumë. Nëse ata mendojnë se kjo është reale dhe e mundur, mirë për ta, por ne nuk mendojmë”, u shpreh Vuçiç.

 

7 Comments

 1. Nuk e rruajme per njohjen tende o shka i biri i shkines. Duam te bashkohemi me nenen Shqiperi. Nga ti duam qe ata pak shkijet e mbetur ti marresh nese nuk duan te jetojne ne Shqiperine tone te dashur.

 2. Nuk mendon ti se ke qene ministri i propagandes se qeverise te Milloshevicit.
  Nuk ke per te qene edhe shume vjet president.
  Rezistenca jote antinjohje te Kosoves,vetem se zgjate kohen.Cdo president ose kryeminister i saj,ka po te njejten rezistence, me ndryshim NJOHJEN E SHTETIT TE
  PAVARUR KOSOVE!
  Kambengulja sjell fitore jo per ty,per Kosoven!
  Shko qaj me lot n’Rusi e n’France, aty ky linden revolucionet proletkare!!!

 3. “Vuçiç për Kosovën: Duan që t’i njohim dhe asgjë tjetër më shumë” –

  Pse çfar te sat’ëme deshe tjetër ti??!! Pak keni vrarë e keni djegur?! …. Popull ngaterrestar keni qenë e keni mbetur!

 4. Ti njihe Kosoven e ne te hapim Batonin, Thacin, Ramen po deshe edhe Ballen por ai eshte I vockel e nuk bie ne sy, ta japim se ai nuk jeton dot pa Ramen e ka si bombol oksigjeni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu