• |
ide | kryesore

Berisha: Po preku votën, Rama do të marrë 20 shkurtin si baballarët e tij!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një intervistë për Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se nëse Rama prek votën e 25 prillit do të pësojë fatin e baballarëve të tij shpirtëror.


Berisha: Po preku votën, Rama do të marrë 20 shkurtin. Do të ndjekë fatin e baballarëve të tij. Do të ketë banda dhe me të fortë. Opozita po vëzhgon. Po liron njerëz nga burgu Ardian Çela me Gjuzin, por faturën do ta kenë.


Qoftë me programin, qoftë me kandidatët, PD ka bërë një punë shumë të mirë. Programi është i shkëlqyer dhe ka vendosur në qendër qytetarin. Kam dëgjuar Lulzim Bashën që ka folur për dyfishim rrogash dhe nuk ka gjë më të merituar për qytetarët se ky.

17 Comments

 1. O Sale ruhu nga kovidi se po iken per lesh, ik pusho te vila ne lalz bashke me meten, mos u merr me zgjedhjet, ka ik koha jote, mos na caj trapin

 2. Besoja fjalet ti qe i thua shpellar se nuk flet kot Berisha. Kur del e flet ai duhet me te vertete te mundohesh ta kuptosh drejt. Mesazhin e paska te qarte.
  Jane fjale burri malesor e shqiptar ato jo te llojit tend qe i vjedh fustanet e mamit.
  Nuk eshte shpellar por shpelleberes mqs te pelqen loja me shpellen.

 3. E kam info nga brenda PS, do i vjedhin zgjedhjet! Ambasada amerikane do i certifikoje si te rregullta e para per tu dhene shembull ambasadave te tjera! Eshte e kote qe futet PD ne zgjedhje me nje kryetar partie qe nuk ka autoritet.. ky psikpopat qe qeveris ka rrezik do vrasi me “stil” protestues dhe pushtetin nuk e leshon! Behuni gati per vajtim ne PD bashke me Lul bythecin qe e le trashegimi o Sale se nuk je pa faj, drejtoje gishtin te vetja cfare pasardhesi i le partise!

  1. Nga brenda pidhit të mami kurvës?

   Zjarrin do tju vemë o idiot, nuk e shpëton jo kinezja por të gjithë kinezët bashkë.

 4. Vaj medet kush ka dale me mbrojt voten.
  Sali Berisha sekretari i PPSH qe vazhdon akoma me retoriken antikomuniste dhe ben aleance me LSI dhe Hysni Milloshin. Eshte 80vjec dhe prape do kandidoje persa kohe ka lone ate kllufin e vet si kryetar partije.

  E mer Namik Hoti paske qene profet paske qene.

 5. Kercenon me 20 Shkurtin ? E cfare ishte ? Nje mastrubim i zemerates se popullit dhe asgje uleritse,

  qe i vuri kapakun de fakto ndeshkimit te krimit te pashembullt as ne regjimet fashiste e naziste te

  regjimit komunist pergjate 45 vjeteve. Ate dite beme sikur u ndame me komunizmin dhe krimet e tij

  por ishte nje iluzion dhe genjeshter e stermadhe. Si mund te ndahesh nga krimet e perbindeshme kur

  kriminelet qe i ideuan dhe ata qe i zbatuan apo bijte e tyre jane jo vetem te pandeshkuar por edhe kane

  pushtet ekonomik e politik hratojne ligje ne favor te tyre dhe kunder popullit qe i mban dhe ushqen me

  taksat e veta. Po jap vetem nje shembull qe do dritheronte edhe kriminelet me re regjur te Gestapos

  naziste : Me mijera familjeve ne veri qe ishin mesuar me shekuj te jetonin te lire ne trojet e shtepite

  e tyre dhe kundertuan pushtimin komunist pasi u vrane burrat e shtepise ose i detyruan te arratiseshin

  u moren familjet dhe cuan ne kapin e shfarosjes ne Tepelene . Aty nga kushtet e keqia vdiqen mbi 300

  femije dhe u varrosen ne breg te Vjoses dhe pasi lumi fryhej i merrte me vete dhe i bente ushqim per

  peshqit. Po cbehej me nenat e mjera qe u vrane femijet ? Ato mirreshin forcerisht dhe perdhunoheshin

  nga komandantet e kampeve e shefat te tjere dhe te deleguarit e Partise. Per kete e mijera krime

  si keto nuk duhej rrezuar nje cope bronz por duhej ngritur gijotina ne mes te sheshit Skend erbej si

  dikur ne sheshin e revolucionit ne Paris ne revolucionin francez te vitit 1789. Ata femije te mbetur

  pa varr, ato nena qe u detyruan me forcen e shtetit te kenaqnin epshet e krimineleve me pushtet, ato

  familje te rrenuara dhe nje populli qe iu hoq me dhune shpirti i rezistences dhe i mospajtimin me roberine

  meritonin te pakten njeb gjyq si ai i Nurenbergut kundert ktimineleve fashiste .

  1. E Drejte, por njerez me kulture dhe inteligjente ka shume pak .
   Prandaj jemi ne kete gjendje te mjeruar sociale dhe ekonomike , kjo eshte history e jone

 6. E gjithe politika shqiptare eshte produkt i Katovices.iludere popullin dhe mbajtjen me cdo kusht te pushtetit politik e ekonomik.paguaj taksen per te arritur ne pushtet.sorros ka investuar pak milion dollare per ti blere e ka fituar miliarda nga ky popull skllav.

 7. Populli<300 mije shqiptare jane larguar.
  Rilindja<Sala.Luli.Sala.Luli.
  Populli<Jane rritur cmimet e ushqimeve, uji, dritat dhe bileta autobuzit.
  Rilindja<Sala.Luli.Sala.Luli.
  Populli<Gardisti 21 janarit kryetar Bashkie ne Mat.
  Rilindja<Sala.Luli.Sala.Luli.
  Populli<20 milion euro 1 km rruge.
  Rilindja<Sala.Luli.Sala.Luli.
  Populli<Shqiperia po jepet me koncesion dhe ppp.
  Rilindja<Sala.Luli.Sala.Luli.

 8. Shume bukur, i ores 10.44. keta vetem dy arritje kane gjate ketyre 8 vjeteve:

  Vidh dhe mbuloje vjedhjen me propagande.

  edhe vete Jozeph Goebbels do ua kishte zili, sepse ai ishte gjeni i propogandes por por jo

  per tu pasuruar . Keta e bejne propaganden ne funksion te pasurimit te paskrupullt ne kurriz

  te popullit te shumevuajtur shqiptar, duke u vjedhur taksat, duke u rrembyer pronat , duke perfi-

  tuar pasurite e te mirat publike e duke e rrenuar shumicen e popullsise aq sa deshira me e

  madhe e shqiptareve eshte te largohen nje ore e me pare nga ky vend i nemur qe ra pre e ketij

  soj robi prej 8 vjetesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu