• |
ide | kryesore

COVID-19 në Kosovë/ Rritet numri i infektimeve, regjistrohen 3 viktima

-Instant, Lajme, Të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka lajmëruar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 426 raste të reja me COVID dhe 3 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.454 mostra.


Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Malishevë 1 rast (81 vjeç), Prishtinë 1 rast (59 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç). Numri total i rasteve pozitive është 68.777 raste nga 303.652 persona të dyshimtë në virusin COVIDdhe 1.595 raste të vdekjes.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 205 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 59.643 raste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu