• |
ide | kryesore

“Në dy ditë vaksinohen 500 mjekë”, Bino jep sinjale shprese dhe për gazetarët

-Instant, Lajme, Të fundit

Në nisje të procesit të vaksinimit për bluzat e bardha në Korçë, shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tregoi se në dy ditë do të vaksinohen rreth 500 mjekë. Më pas, mbështetur edhe në planin e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, Bino tha më tej se do të vijohet me moshat e treta. Procesi i vaksinimit do të kryhet në ndërtesën e Ish Shtëpisë së Oficerëve


Shefja e ISHP-së Silva Bino ka dhënë sinjale shprese dhe për gazetarët. Bino u shpreh se pas kategorive të “linjës së zjarrit”  që janë mjekët dhe infermierët do të jetë edhe kategoria e gazetarëve të terrenit të cilët do të marrin dozën e vaksinës.


“Sot nisi vaksinimi për te gjithë Prefekturën e Korçës. Do të vaksinohen mjekët,infermierët sanitarët,mjekët e familjes në të gjitha bashkitë e juglindjes. Pastaj do fillojmë me moshat e treta dhe personat që kanë sëmundje bashkëshoqëruese, për të kaluar tek vaksinimi i të gjithë popullatës mbi 18 vjeç. Vaksina qe po aplikohet është Pfizer,ka doza të mjaftueshme për të vaksinuar kategoritë që thamë më sipër”.

6 Comments

 1. Shshsshshshshttt se pastaj kjo militantja do filloje me pleqte! E para nuk ka vaksina as per mjeke e infermiere, e dyta kjo “pastaj” do zgjase 1 vit!

 2. Te beshe propagande me nje traste vaksinash te hedhur mbi shpine , kur realiteti eshte si mos me keq per te mos thene sketerre , jo vetem qe eshte cinike e meskine por mbi te gjitha eshte krime , eshte vrasje me paramendim . Kesaj lloj propagande vrastare duhet ti jepet fund nje here e pergjithmone . eshte koha per ti thene BOLL ringopjes me lugen bosh . Jemi te fundit ne bote per çdo aspekt te jetes dhe te paret ne propagande boshe . Jemi aq ulet saqe edhe vende afrikane na marrin si shembull negativ apo si paragon i se keqes . Sipas propagandes rilindase hiqemi sikur jemi Amerika e botes por emigrojme per buken e gojes ne Mal te zi e Maqedoni . BOLL o te paudhe , o te pa din e iman , BOLL se meruat nje popull te tere me babzine tuaj per pushtet e per para’ .

 3. 500 vaksina per dy dite ose me dy doza 250 , pra 125 vaksina ne dite( dy doza) ose 3750 vaksina ne muaj ose 45000 mije ne vit. Me keto ritme 2000000 shqiptare vaksinohen per 45 vjet aq sa kishim Enverin ne krye dhe duke qene se Edveri vdes ti mbaroje vete keto pune na duhet ta durojme aq gjate sa Enverin.

  1. Kjo eshte zedhenes e bandes se vjedhjes dhe korrupsionit ne shendetesi !
   Kete te shkrete perdorin per ti lepire bythen banditeve dhe te paafteve ne qeverisje !
   Kjo zhele socialiste tall menderen me 100 vaksina ?!Po ben propaganden e edvin rames me niko prejleshin pas,me vaksina qe nuk ekzistojne dhe shkrimi bombastik ka drite dhe per gazetaret,mjerane vasale te krimit dhe hajduterise se qeverise !

 4. Mos na e nxirrni me kete SHURRE ne lajme. Kjo meriton dhe nje fjale me te rende por kam hallin e gojes se me ndyhet shume….

 5. Kjo ka qene nje nepunese e thjeshte ne Vlore, pune shtepi e kaq! Te jesh ne doren e militanteve qe nuk kane lidhje profesionale me pandemine eshte vetvreasje! Sinqerisht nuk e di cme mban ti shkoj Rames e ti shkerdhej cfare ka bashke me keta militantet e dhjere qe jane per denim si ai i Hitlerit ndaj cifuteve! Pthu maskarenj qe shkelni mbi kufoma fukarenjsh..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu