• |
ide | kryesore

Rama kur e pyesin në FB për pasurinë: O të marrsha të keqen! Pasuria ime verifikohet qindarkë për qindarkë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për herë të parë pas publikimit të raportit të pasurisë së tij nga BIRN. Përmes replikash me ndjekësit në rrjetet sociale, një qytetar ka pyetur kryeministrin se si i ka bërë 1 miliard lekë deri në vitin 2018. “Të lutem tregoju këtyre të rinjve si i bëre 100,675,309,00 deri në 2018?” shkruan qytetari


Ndërkohë nuk ka vonuar shumë përgjigja e kryeministrit:


“Cfare eshte kjo shifer apo 7×7=42 thuaj! Ulu lexo e meso, qe te kuptosh per cfare flet e te mos behesh peshk per grepin e cdo peshkatari te llumit te politikes e te medias shqiptare!”
Po ashtu edhe një tjetër qytetar e pyet po për pasurinë.
“Si i bëtë 1 miliard lekë vetëm nga rroga si qeveritar?” shkruan qytetari.

Ndërkohë, kreu i qeverisë e ka mohuar këtë gjë duke thënë se lajmet që janë publikuar janë budallallëqe. Ndër të tjera Rama sqaroi se pasuria e tij verifikohet qindarkë për qindarkë nga Inspektorati Kombëtar.

“Une nuk kam bere 1 miliarde leke o te marrsha te keqen, po keshtu eshte kur disa shkruajne budallalleqe ligesisht e te tjere bien pre e budallalleqeve marrezisht! Qe ta marresh vesh ti e kushdo qe e ka ngrene kete budallallek, pasuria e familjes time verifikohet qindarke per qindarke nga Inspektoriati Kombetar perkates, njesoj sic behet me Vetingun e gjykatesve e te prokuroreve, e nuk ka qindarke te pajustifikueshme qe i shpeton verifikimit! Keshtu qe gjej ndonje arsye tjeter per te akuzuar apo perqeshur, po jo kete se eshte shume qesharake. Por cfarë thoshte lajmi për pasurinë e Edi Ramës?”, i përgjigjet Rama.

23 Comments

 1. Ajo qe shikoj me shqetesim te madh nuk eshte reduktimi apo fshirja nga defteret e PD apo LSI. Por thirrjet, deklarimet si dhe veprimet e perditshme ne terren te PS per te marre antarsine e partive te tjera me cdo mjet e forme. Pra qe ekziston jo vetem si ide por nje plan i mireorganizuar dhe qe dirigjohet nga Rama. Minimumi, edhe sikur PS te jete e paster si akullorja e Dakos, ka nje problem te rrezikshem pasiqe po kerkohet te rikrijohet PARTIA SHTET. Ku nuk ka me nevoje per parti te tjera apo opozite pasi mjaft e kemi nje parti qe i ben te gjitha. Dhe kjo eshte haptazi, publike dhe qe drejtohet nga Rama dhe Veliaj.

 2. Pse e fyeni? Nje miliard leke ky i shpenzon ne muaj. Te disk per disa miliarde euro, ndoshta do e pranonte, por vetem nje miliard!? Atij i vjen turp te merret me nje miliard… Nuk eshte brekegrisur…

 3. Uauh!!!! “ispektoriati kombetar” Sa qesharak duket ky emri, kur te gjitha hallkat e shtetit i ka rrembyer ky! Po qe se inspktoriati do benete punen ; ti do te ishe ne burg , o llum!

 4. NGA 3000 EURO NE 900.000 EURO TE DEKLARUARA …..HAHAHAHAHHAAAA …KY ESHTE GJIGANT .
  PO TE VEME FAKTIKEN KY DEL ME I PASUR SE BILL GATES . TE QIFSHA ROPT O PALLOSH .

 5. Çfarë do të ndodhë kur organet e reja të Drejtësisë do të trokasin në portën e presidentit të Republikës (që është thuajse lider edhe për opozitën)? Si do të reagojë ‘shumësia’? A do të preket stabiliteti i vendit për shkak të humbjes në zgjedhje dhe për shkak të arrestimeve të SPAK?

  Shumësia ‘guacë’ e partive në opozitë ka misionin e një çasti: manifestimin përballë Drejtësisë së Re. Nëse përballë Drejtësisë ndodhen 13 parti politike, atëherë kush mund të besojë se ‘shqiptarët e duan Drejtësinë’?.

  Liderët kryesorë të Opozitës, zoti Meta e Berisha, në çdo kthesë rruge kanë lëshuar sinjalin kundër Reformës. Partitë ‘guaska’ sa më shumë të jenë, aq më tepër bëjnë siç bën partia e madhe.

  A do të ketë trazira ditën që do të ndodhë?…

  Kjo është çështja që ecën paralel edhe me prezencën e ushtrisë amerikane në stërviten që nis në orët e para pas mbylljes së kutive të zgjedhjeve. Tani të gjitha palët dinë ta lexojnë këtë libër.Shpellkare të byrektores lexoni material in e birnit beje i llogari ne vete mos pyesni lulzimen se do ngatarroheni keq,elona dhe Erioni i byrektores ju tregon të verteten

 6. Nje miliard leke jane afersisht 900 mije euro, pra as nje milion euro. Ky me nje milion euro fshin

  prapanicen. ky ka miliarda euro, o te marrsha te keqen dhe duhen dy jave vetem per ti numeruar.

  ky eshte pa dyshim KM-ja me i pasur i Europes.

 7. @ EDI RAMA

  @ KRYEMINISTER

  Mund te pergjigjesh perpara shqiptareve, sipas kujt ligji Pallati Grataçiel i bere ne token e gjyshit tend Petro Koleka ne Vlore, pse u ka shkuar paligjshem deri fiks në dhe mbi murin rrethues fqinjeve te tu vlonjate ???

  Mund te pergjigjesh perpara shqiptareve, sipas kujt ligji, ti dhe servilat e tu ne Bashkine e Vlores, u zaptove trojet shekullore te trasheguara brez pas brezi, fqinjeve te tu, per te zgjeruar gjithashtu rruget ne funksion te Pallatit Grataçiel te pasardhesve te Petro Kolekes (gjyshi yt) ???

  Akoma me shume, Pse servilat e tu ne Bashkine e Vlores nuk rindertuat siç premtuat, asnje nga muret e meparshme te fqinjeve pronare te ligjshem, sepse ju per interesat tuaja i shkaterruat muret ???

  Akoma me shume, Pse Bashkia Vlore nuk demshperblen pronaret e ligjshem as per vleren e mureve qe ju shkaterruat, as per token e pronareve te ligjshem brez pas brezi, qe ju pushtuat ???

 8. Pse po i bini ne qaf ketij “fakiri”, Ai nuk po thote se kam kaq apo aq, nuk po thote se i kam deklaruar ….
  Po thote se kaq kane verifikuar Ato (qe, per te trete nuk i njeh verifikuesit shoku E…vin)….
  Ai nuk e din se sa ka (per kete u siguroj)….
  Ai din vetem se sa i shtohen nga minuti ne minute … ( burse/ bitcoin)….
  Ne Ato minuta qe i raportohen shifra jo te pranueshme per ate, humbet kontrollin…
  Pffffffffffffffffffffffffffffff

 9. Justifikohet cdo qindarke dhe kjo nuk ka diskutim. Sa koncesione jane dhene? Nga 10 qindarka per koncesion, ja tek doli miliardi i pare. Pastaj per miliardat e tjera mos e pyesni sepse ata vine si pasoje e miliardit te pare. Shtepine e Surelit ia ka bere e shoqja, por e ka bere edhe me kursimet e tija si emigrant sic e tha tek studentet ne Vlore. Te tjerat kane pak vlere apo jo? Kostume qe kushtojne me mijra euro, e veshmbathje te tjera luksi nuk jane me shume se dy-tre milion euro. Pse te mos i bleje ky kur vartesja e tij Spiropali blen cante 20-30 mije euro, apo makine 60 mike euro?

 10. Opozita çuditet kur publiku thotë që qeveria ka përballuar mirë tërmetin dhe ka menaxhuar me aq sa ka mundur pandeminë.

  Opozita çuditet që populli shqiptar nuk mendon si Sali Berisha, që numëron vetëm të vdekurit, apo si Tritan Shehu që kërkon ato masa që ndihmojnë biznesin e tij në mjekësi.

  Opozita çuditet kur shikon se populli shqiptar nuk mendon si Lulzim Basha për ekonominë, apo nuk mendon si Ilir Meta për reformën në drejtësi.

  Dhe ky është problemi real i tyre, pasi ata kanë krijuar një realitet virtual të tyre, dhe jetojnë me gënjeshtart e tyre, duke e marrë popullin për budalla.

  Një opozitë që shpreson të fitojë vetëm se në Shqipëri ka rënë tërmet dhe pandemia, është një opozitë që e konsideron shoqërinë si një masë injorante, që mund të besojë se tërmetin dhe pandeminë i solli Edi Rama.
  467 koncesione vete ne tre mushy pas zgjedhjeve të 2013 dha salih karaxhic berisha llogarite bejini vete o shpellkare të byrektores se pd të elona meco,17 Killarney të Klubit i partizanit i ka deklaruar salihu dini gje ju byrektorista

  1. Jo ne fakt nuk cuditemi, jemi pa fjale fare. A te qifsha robt, po as nje qen e as nje krik hidraulik nuk kishte emegjenca civile e ky mut shtet. Ti na thua qe ne jemi gabim qe cuditemi. Nuk cuditemi me, ke te drejte o robqir.

 11. Ramazoni nuk j’u pergjigj pyetjes. Por qe qindarkat e tij jane te verifikuara nje me nje:). O “nje pallat nje vote”, po qe ngele si i dhim kur te pyeti ai studenti ne VL, dhe the qe kam qene emigrant poshte urave ne Paris:), pastaj dole qe ishe me fat se more nje buqe te “pasur” per grua. O Ramazon, ti hahesh me El Chapon per pasuri o robsh se ti je kapokarteli Shqiptar. Ty te kane ofenduar kur te pyesin se nga i bere 900,000 euro. Keto jane lek kafe per ty, e shumtra 3 apartamente.

 12. Pasuria jote eshte vene qindarke e qindreke. Kur te ikesh nga pushteti ti thone vete kalemxhinjte e tu si e ke vene pasurine. Sa, si, ku, cfare, nga kush , kur ???????

 13. Talleshte Rama me një qytetar që i kishte shkruar shifrën e pasurisë së tij , duke shtuar pas , mbas presjes edhe dy zero që tregojnë qindarkat, se ti nuk di të shkruash as shifrat.
  E këtu gënjen se ka llogaritur edhe qindarkat e parave të tija.

 14. Ka dy-tre vjet që Rama, meqë nuk i gjen dot Bashës asnjë cen për ta sulmuar, në çdo monolog që bën çdo ditë nëpër televizione, i përmend një lapsusi që paska bërë “Luli”, se 7 herë 7, bëjnë 42.
  Ndërkaq ai i masakron shifrat statistikore të korrupsionit të qeverisë së tij, jo me shifra dhjetëshe por me shifra që llogariten me qindra miliona euro.
  Pasi i doli gënjeshtra e premtimit të 300 mijë të punësuarve, pa pikë turpi del me gënjeshtrën se ka punësuar 250 mijë qytetarë, në një kohë që 400 mijë shqiptarë janë arratisur pikërisht se nuk gjenin punë në Shqipëri.
  Në fakt , edhe mund të jenë “punësuar” 250 mijë shqiptarë gjatë qeverisjes së tij, por mesa duket me këtë shifër ai ka parasysh dyfishimin e administratës e të punësuarit në kultivimin e trafikun e drogës

 15. E mbaj mend kur erdhi ky boti nga Franca, me xhube te madhe model iraku, me thonj te paprere (artist pra mo), corape te verdha. Eh tani, diskutohet pasuria! Prandaj na thone, qe ky vend eshte miniere ari!

  …Por per disa!

 16. Nje gje duhet te kuptoni. Ky genjen vetem ata budallenjte qe i kane dhene voten se te tjeret nuk i hajne keto. Te vish nga emigrimi ne 1998 dhe te deklarosh mbas 20 vitesh ne 2018 se super vilen ne Surrel e bere me leket e emigrimit kete nuk e ha as Rilindasi me i cmendur. Po kur ishte ne Bashki deklario pasurine 2-3 mije euro. Ky deshtak merr kenqesi kur tall trapin me votuesit e tij dhe ata si dele vazhdojne ta votojne prap.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu