• |
ide | kryesore

Basha: Paketa e ndihmës anti-COVID që ka dhënë Shqipëria është më e ulëta në rajon

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot për menaxhimin e pandemisë dhe nivelin e ulët të ndihmave që janë dhënë për të kapërcyer situatën e rëndë të krijuar nga COVID-19 në Shqipëri.


Ai shtoi në rrjetet sociale se vendi ynë është i fundit në Europë sa i takon ndihmës ekonomike të dhënë ndaj qytetarëve.
“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si renditet Shqipëria për ndihmën ndaj familjeve dhe bizneseve të prekura nga pandemia? Përgjigja: Paketa e ndihmës anti-covid e Shqipërisë është më e ulëta në Europë”, shkruan Basha në Instagram.

1 Comment

 1. Edhe ato ndihma te pakta i ka dhene sipas preferencave politike, kane perfituar vetem socialistet ndersa

  qindra mijera familje te papuna nuk iu ka dhene asnje qindarke. Por edhe ju si opozite pak ose aspak

  e keni ngritur zerin per kete problem jetik per mbijetesen e ketyre familjeve. Ju gaboni kur thoni deshtim

  KM-ja nuk ka deshtuar sepse deshtim do te thote se u mundua por nga paaftesia nuk e realizoi, ky me

  dashje dhe keqdashje i ka diferencuar familjet dhe njerzit qe kane perfituar nga ata qe i ka lene ne

  meshire te fatit. Ndersa taksat ua merr njelloj, ndersa masat kufizuese i praktikon njelloj, kur vjen puna

  per kompensim i diferencon dikush i nenes e dikush i babes. Ky nuk eshte deshtim, ky eshte genocid.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu