• |
ide | kryesore

Në shtrat me maskë oksigjeni: gafa e Icardit në rrjetet sociale krijon polemika

-Instant, Sport

Një gafë e vërtetë në rrjetet sociale për Mauro Icardin. Zyrtarisht i padisponueshëm për transfertën e PSG në Dijon, ish-sulmuesi i Interit ka alarmuar tifozët e tij duke postuar në Instagram, pa asnjë shpjegim, një foto të tij që shfaqet në shtrat me një pajisje terapie oksigjeni. Një imazh i fortë, veçanërisht në këtë periudhë në të cilën lidhja me koronavirusin vjen natyrshëm, por për fat të mirë, Covid, ndaj të cilit Maurito testoi pozitivisht verën e kaluar, këtë herë nuk ka lidhje.


Tirfozët e Icardit janë hutuar edhe më shumë kur gruaja e tij Wanda Nara, disa orë më vonë, në të njëjtin rrjet social, postoi një foto të darkës, duke etiketuar Icardin me shkrimin: “Ushqim i thjeshtë dhe i shëndetshëm, zbrit për të ngrënë dashuri”. Pas pak, edhe ish sulmuesi i Interit, përsëri përmes një historie në Instagram, siguroi të gjithë: “Për të gjithë ata që më pyetën. Kjo është një dhomë hiperbarike që unë kam në shtëpi – shkruajti numri 9 i PSG – Përdoret për të parandaluar dëmtimet dhe ndihmon për tu rikuperuar më shpejt nga ndeshjet, stërvitjet, etj. Në dhomën hiperbarike, oksigjeni i pastër merret me një presion 3 herë më të lartë se presioni atmosferik “.


PRECEDENTI
Një rast shumë i ngjashëm në kampin e PSG ndodhi gjithashtu verën e kaluar. Disa ditë para finales së Ligës së Kampionëve, më pas e humbur, ndaj Bayern Munchen, Neymar postoi një foto në Instagram nga ajo që duket si një shtrat spitali dhe veshur me një maskë terapie oksigjeni dhe shpjegoi se ishte një metodë origjinale për tu shëruar sa më shpejt të jetë e mundur nga lodhja e akumuluar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu