• |
ide | kryesore

Video/ Lukaku gol në 32 sekonda: ja për sa e humbi rekordin

-Instant, Sport, Video

Një tjetër gol i rrufeshëm në Serie A. Pas Leaos, i cili shënoi pas vetëm 6′ në 20 dhjetor dhe Lozano pas 9′ në 24 janar, ishte radha e Romelu Lukakut. Sulmuesi i Inter shënoi golin e avantazhit pas 32 minutash lojë kundër Genoas në San Siro. Goli më i shpejtë në Serie A mbetet ai i lojtarit të Milanit Leao, i cili shënoi pas 6 sekondave dhe 76 të qindta kundër Sassuolos. Në vendin e dytë është Paolo Poggi: në gol pas 8 sekondash gjatë Fiorentina-Piacenza 1-3 në 2/12/2001 dhe gjithashtu Marco Branca, në gol pas 9 sekondash gjatë Udinese-Fiorentina 4-0 në 10/1/1993.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu