• |
ide | kryesore

Apeli dënon me burg përjetë grekun Efthimiu që ekzekutoi Devi Kasmin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit të posacëm dënon me burg përjetë grekun Efthimiu Efthimiuos i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit në 2018. Apeli i Posaçëmka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së parë për Efthimiun.


Ngjarja ndodhi më datë 29 janar 2018 në rrugën “Kongresi i Manastirit” në Tiranë.


Për këtë ngjarje ishin nën akuzë në kuadër të grupit të strukturuar kriminal ish-speciali grek Efthimios Efthimiu si ekzekutori i Kasmit, Aurel Hoxhallari alias Altin Hoxhallari, Elton Habilaj, Marvin Dinellari, Elton Hoxhallari dhe Marjo Meshini.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu