• |
ide | kryesore

BE flet troç: Disa vende anëtare nuk janë të bindura për Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për Shqipërinë Bashkimi Europian flet troç. Ishte përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell, që tha në një konferencë për mediat krah Edi Ramës se disa vende të BE-së nuk e shohin Shqipërinë gati për hapjen e konferencës së parë ndërqeveritare.


“Disa vende anëtare të Bashkimit Europian janë të mendimit se Shqipëria nuk është ende e gatshme, prandaj nuk kemi një datë për hapjen e konferencës së parë ndërqeveritare.” – u shpreh Borrell, pas përfundimit të takimit të 11-të të Këshillit të Stabilizim Asociimit, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe komisionerin Oliver Varhelyi në Bruksel.


Ky qëndrim i qartë i përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Europian tregon edhe njëherë se Shqipëria nuk bind dhe se dyert e BE-së janë larg se qenuri të hapura për ne. ©Lapsi.al 

11 Comments

 1. Organizat rivdekja , ku eshte spiropedja dhe me ate qe ndan buken moj buken te menca mishit ..! Po Saja ku si qysh ? Po lali zdromsi me nikun dhe drejtoreshen e manastires ?? Epra BE , UE , KE nuk jan shqipetaret qe e Han sapunin per djathe .

 2. O LAPSI. Po mire po ate lajmin tjeter, se shqiperia i ka plotesuar te gjitha kushtet.
  Nuk ua kapi veshi juve? Apo ato nuk i themi se i dhitet puna bashes, se u ngjir duke then se ishin 3 kushte kurse tani 15.
  Gazet legenash. Jeni te shitur dhe dizenformues.

  1. O i trash e degjove te gjith intervisten apo jo e degjove ca theksoi deri ne fund… Shqipria i ka permbushur kushtet por ama duhet te realizoje edhe zgjedhje demokratike sic jua kemi kerkuar ama duhet edhe te formoje gjykaten e larte me 2 antaret qe kan mbetur edhe kari ne pith dmth edhe pastaj i pembush kushtet. Kta kan 10 vjet qe te njejten histori kan , del nje perfaqsues evropian thot i keni ber kushtet, del tjetei thot si keni ber kushtet. E pe sot ca ndodhi ne France sot, u denua me burg presidenti francez…. Ca pret ti te denojn te tyret ata edhe te japin sinjalin jeshil per shqiprin qe as nuk ka shance te denohet ndonjeri nga kta…Kta kan vjedhur zgjedhjet ka vajtur nami deri ne stamboll ti shkruan ktu : o lapsi po qe kushtet jan plotsuar nuk jua kapi veshi ju. Debili mutit te qifja ut

  2. Po te jene plotesuar ore injorant perse nuk I hapin.

   Sa te jete Rama dhe banda e tij ne pushtet harrojeni BE, mbahuni me turkun dhe sirine

  3. “Disa vende anëtare të Bashkimit Europian janë të mendimit se Shqipëria nuk është ende e gatshme, prandaj nuk kemi një datë për hapjen e konferencës së parë ndërqeveritare.” – u shpreh Borrell.

   Shko pyete Borrellin per me shume detaje. Po degjove ERTV, shqiperia i ka bere te gjithe detyrat e shtepise:) madje dhe i ka celur nja 4 here negociatat, hapen shampanje etj etj .

  1. “Shpellaret” e PD-s sic i quan ti jane te gjithe ata qe nuk jane lepires sume i askujt o robqir. “Shpellaret” do te qijne shpellen e mamit tat me 25 Prill 2021, dhe kjo dhe per te miren tende:).

 3. Ti komentusit me lart ,gjakqiri dhe hajduti partis do te degjenerohet rraca e pederastit dhe e prostututes qe ke nder breza , edhe luget dhe pirunjte do ju sekuestrohet , ha ti ha sufllaqe qep patate vetem .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu