• |
ide | kryesore

Juventus, kthehet Covid: një pozitiv në tamponet e grupit skuadër

-Instant, Sport

Juventus ka komunikuar një rast të pozitivitetit të koronavirusit brenda stafit bardhezi. “Gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi, është shfaqur pozitiviteti ndaj Covid 19 i një anëtari të grupit të ekipit (jo një lojtar) i cili u vendos në izolim menjëherë”, thuhet në një shënim nga klubi. “Shoqëria është në kontakt me Autoritetet Shëndetësore për përcaktimin e një zbatimi efektiv të protokolleve të kërkuara për të lejuar stërvitjen dhe aktivitetet konkurruese të Grupit të Ekipit”, vazhdon teksti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu