• |
ide | kryesore

Makina plot me drogë kalon lehtësisht në Morinë, kapet në doganën e Vërmicës

-Instant, Lajme, Të fundit

Dogana e Kosovës me njësitë e saj antikontrabandë, kanë gjetur dhe sekuestruar 7 kilogramë drogë të fshehur në një makinë në doganën e Vërmicës. Droga kishte kaluar lehtësisht doganën e Morinit, por nuk e kaluar dot pikën kufitare të Kosovë.


Pas perfundimit të kontrollit policor, sasia e saktë dhe rasti do ti dorëzohet Policisë së Kosoves për hetime te metejshme.


1 Comment

  1. Nuk e ka fajin Shqiperia. Malli per ne Kosove kontrollohet nga Policia Kosovare! Kur kthehesh (per te hyre ne Shqiperi) kontrollohet nga Policia Shqipetare!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu