• |
ide | kryesore

Meta: Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën e popullit, unë jap dorëheqjen dhe kaloj në opozitë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka bere deklarata te forta mbremjen e sotme. Ai tha se do te dorehiqet nese Rama fiton shumicen.


“Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën e popullit, unë jap dorëheqjen dhe kaloj në Opozitë. Nëse në 25 prill do preket qoftë edhe një votë do t’i pritet dora në mes të sheshit “Skenderbej” qofte Monika Kryemadhit qofte Bashes qofte Rames. Do tja pres une doren Kryemadhit dhe cdokujt aty nëse preket vota” tha Meta në News24.


9 Comments

 1. Ehe, me mire jepe qe sot doreheqjen.
  Ramuti fiton.
  100% e sigurt.
  Me mire vra veten ne 26 prill.
  Mirupafshim ne 2029…

 2. Dëmi më i madh që kanë bërë mediat mainstream, mediat sociale, tribunat politike, kafenetë, etj., është dëmi që u ka zbuluar vilat e reja ose u ka sulmuar vilat në Gjirin e Lalëzit. Dëmi është se vilat ua ka kthyer në obsesion. Gjatë vitit të fundit, në opozitë, Lulzim Basha i PD, i ka shtuar inventarit familjar edhe tre vila të tjera, dy në Tiranë dhe një në Hamallaj. Kryemadhi e LSI, duke u fiksuar te vila e Lalëzit, u ka kërkuar shqiptarëve: “Ma dorëzoni mua Shqipërinë se do ta bëj si shtëpinë (vilën) time”. Dokumentarët me dronë mbi Lalëz, mbi ish qendrën Partizani, etj., u ka krijuar fiksimin e mbrojtjes së vilave dhe pallateve të përfituara vjedhurisht. Tani ky është obsesion që vjen në sloganin e tyre ‘Shqipëria, shtëpia (vila jonë) që fiton’.

 3. Ty Likehajni nuk te ka zgjedh populli,Edvin shkerdhata te dekoroi me medaljen e hajnise dhe te shperbleu duke te vu’ president I d.l.v. shqiptare.
  Per merita te larta ne vjedhje dhe mbeshtetje te PS-se,je cilesu’ presidenti ma i mire i Shqipnise,nga Edvo shkerdhua.
  Rame+Mete=GJIRIZ.

 4. Ky eshte akoma ne ajer.
  I kane dhene celesat e presidences dhe e kane mbyllur aty. Ky akoma se kupton qe eshte i mbaruar, qe qe tani ska asnje peshe asnje vlere.
  Nuk ben asgje as rolin e presidentit as rolin e opozites. Ben si interessant por nuk eshte asgjekundi. Vjen verdalle si pordha neper breke. Periudha me e heret per ilir meten si politikan. Shfaqet i trembur kaotik dyshues .
  I ka ardh fundi

 5. O Like floriri nuk na habit me me karlliqet qe thua. I bere gati zarfat e tua. Ti je i pari qe e ktheve ne sistem vjedhjen e votes o Like floriri, o prostitut e virgjer, o hajdut matrapaz. Ik or te qift derri ropt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu