• |
ide | kryesore

Mjeku i njohur viktimë e Covid-19, pas tre javësh ndërron jetë edhe e shoqja

-Instant, Lajme, Të fundit

Afro tre javë pas ndarjes nga jeta të neuropsikiatrit Hiqmet Shqerra për shkak të infektimit me Covid-19, ka ndërruar jetë edhe e shoqja. Lajmin e ka dhënë i biri me anë të një statusi në rrjetet sociale.
Përmes një dedikimi prekës ai shkruan se prindërit e tij nuk mundën të qëndronin të ndarë për shumë gjatë ndërsa premton se do të ndjekë hapat e tyre duke mbajtur larg emrin e të ëmës dhe të atit me respekt.


Neuropsikiatri i njohur Hiqmet Shqerra u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare.  Gjatë eksperiencës së tij 56-vjeçare si mjek neuropsikiatër, Shqerra dha një kontribut shumë të rëndësishëm në trajtimin dhe kurimin e qindra pacientëve shqiptarë me probleme të shëndetit mendor.


4 Comments

 1. Ore jeni bërë si Agjenci Funerale se gërmoni si e qysh e tek kush vdiq nga Covidi dhe e nxirrni si lajm të rëndësishëm.Në rradhë të parë nga kush e keni konfirmimin për vdekjen dhe shkakun e saj.E keni kopjen e çertifikatës së vdekjes që lëshojnë autoritetet shëndetësore?! Po autopsia është bërë?! Çfarë moshe kishin?! Këtu kanë vdekur 20 vjeçarët në spitale për shkaqe që edhe sot si dimë pavarësisht se janë hapur çështje në prokurori.O lapsi jeni për burg me këto që bëni ju dhe mediat e tjera me fjalorin, viktima, lufta, beteja.
  JENI PIPEROT E SHOQËRISË MEDIATIKE SHQIPTARE!

  1. Shoku ke te drejtë! Lapsi e te tjera media jane bashkëpunëtor ne kete mashtrim te madh qe po bëhet me koronen, ku miza behet buall me zor. Jane dy mundësi, ose keto media korruptohen me mjete financiare, shërbime të ndryshme ose kërcënohen për bindje.
   Sidoqoftë ky popull është i humbur plotësisht.

   P.S. Ngushëllime për çiftin ne fjalë, pavarësisht shkaqeve te largimit të tyre.

 2. Komunistet te paret ne varr dhe halete veteranespiuna perversahajdutearixhinjfshatare. Rrespekt per fshatarin qe punon token.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu