• |
ide | kryesore

Presidenti i PE pas takimit me Ramën: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama në një postim në rrjetet sociale thotë se shprehu mbështetjen për konferencën e parë ndërqeveritare. Ai shprehet gjithashtu, se BE është e gatshme të ndihmojë në luftën kundër COVID-19.


“Takim i shkëlqyeshëm me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Shqipëria po zbaton reformat kryesore në rrugën e pranimit në BE. Shpreha mbështetjen për fillimin në kohë të konferencës së parë ndërqeveritare. BE është gjithashtu e gatshme të ndihmojë në luftën kundër COVID-19” tha David Sassoli.


3 Comments

  1. Po qe per Davide Sasolin jemi ne rregull, Itali e e mbushi me vaksina dhe tashti do te ndihmoje Shqiperine ky eshte nje Rrenacak me keq se rama

  2. Dëmi më i madh që kanë bërë mediat mainstream, mediat sociale, tribunat politike, kafenetë, etj., është dëmi që u ka zbuluar vilat e reja ose u ka sulmuar vilat në Gjirin e Lalëzit. Dëmi është se vilat ua ka kthyer në obsesion. Gjatë vitit të fundit, në opozitë, Lulzim Basha i PD, i ka shtuar inventarit familjar edhe tre vila të tjera, dy në Tiranë dhe një në Hamallaj. Kryemadhi e LSI, duke u fiksuar te vila e Lalëzit, u ka kërkuar shqiptarëve: “Ma dorëzoni mua Shqipërinë se do ta bëj si shtëpinë (vilën) time”. Dokumentarët me dronë mbi Lalëz, mbi ish qendrën Partizani, etj., u ka krijuar fiksimin e mbrojtjes së vilave dhe pallateve të përfituara vjedhurisht. Tani ky është obsesion që vjen në sloganin e tyre ‘Shqipëria, shtëpia (vila jonë) që fiton’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu