• |
ide | kryesore

Pritej të mbërrinin 15 210 doza të vaksinës së Pfizes, MSH: Dërgesa do të shtyhet me 24 orë

-Instant, Lajme, Të fundit

Shtyhet me 24 orë mbërritja e dozave të reja të vaksinave Pfizer në Shqipëri.


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale informon se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë ditën e martë.


“Sapo kemi marrë njoftim nga kompania dhe autoriteti përgjegjës për transportin e sigurt të vaksinës, se sasia e vaksinave Pfizer, e konfirmuar për të mbërritur mbrëmjen e sotme, shtyhet me 24 orë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale do t’ju mbajë të informuar për çdo zhvillim lidhur me mbërritjen e vaksinave në vendin tonë ndërkohë që informon qytetarët se procesi i vaksinimeve po vijon sipas planit ne qendrat e vaksinimit te përqëndruar, me vaksinimin e personelit shëndetësor dhe grupmoshën +80 vjeç, sipas fashave të përcaktuara”, njofton Ministria e Shëndetësisë.

3 Comments

  1. Do të ishte mirë të jepeshin edhe njoftimet që kanë lidhje me vdekjet masive për shkak të vaksinimit me Pfizer mARN Covid-19. Pfizer dhe Moderna nuk janë vaksina tradicionale, por janë sisteme operative brenda sistemit tonë imunitar për të kryer herët a vonë ri-kombinimin e ADN-së tonë. Propaganda e vaksinimit është ruli që shtron rrugën e Rendit të Ri Botëror (gjoja The Great Reset).

  2. Nese vertete do te vijne, jam i sigurte qe do te shtyhen edhe 24 ore te tjera derisa te zbrese kargjatesia e tij ne Rinas dhe te fotografohet nga mediat e karzanit prane kutive ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu