• |
ide | kryesore

“Shtrëngim masash?”/ Mblidhet sot Komiteti Teknik, priten vendime të reja

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas një fundjave ku u konstatuan grumbullime njerëzish në zona të frekuentuara në kryeqytet, Komiteti Teknik i Ekspertëve këtë të hënë ka njoftuar se do të bëjë publike masat e reja antiCovid që ka ndërmarrë për shkak të situatës së krijuar nga pandemia. Kjo është mbledhja e dytë në pak ditë që është njoftuar nga anëtarët e komitetit, pasi në atë paraardhëse u dha njoftimi se masat do të vijojnë të jenë të njëjtat duke u shprehur se numri i të infektuarve është normalizuar.


Kështu, lëvizja vijon nga ora 20:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit për qytetarët. Gjimnazet e 7 bashkive, që janë cilësuar si vatra të nxehta infeksioni, vijojnë mësimin online.


4 Comments

 1. Keta qyqare mblidhen kot,mendim sdine te japin, se per vendim dihet qe si pjerdh kryemjeku.
  Kini dinjitet se jeni mjek dhe po behet fjale per jete njerezish o sharlatane.
  Do tju ngelet turpi dhe do mbaheni mend si komiteti i partise.

  1. Sjanë qyqarë por bashkëpunëtorë në krim.Herët a vonë do jenë prapa hekurave për këto monstruozitete që i kanë bërë shqiptarëve!

 2. Komiteti Partise Punes
  Komiteti Shpetimit Publik
  Komiteti Covid
  Komiteti i Maleve
  Komiteti Leshit dhe i preshit

  Nderrojeni kete … emer ju lutem, faleminderit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu