• |
ide | kryesore

Teatri me vaksinat/ Duhet të pritej Rama nga Brukseli që të vinin dozat e radhës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kjo e hënë tregoi edhe një herë se si kryeministri Edi Rama po i përdor ato “një grusht” vaksina kundër covid që vijnë nga jashtë për të përfituar politikisht.


Çfarë ndodhi?


Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi që në mëngjes gjatë një diskutimi në parlament se në mbrëmje do të mbërrinin nga Pfizer edhe 15 210 doza të tjera.

Deri këtu gjithçka ishte OK.

Rreth orës 16.00 ministria e Shëndetësisë njoftoi se dërgesa ishte shtyrë me 24 orë dhe se dozat e planifikuara do të mbërrinin të martën.

Menjëherë filluan të hidheshin dyshime se mbërritja e dozave ishte shtyrë për shkak të mungesës në Shqipëri të kryeministrit Edi Rama që ndodhej në një vizitë zyrtare në Bruksel dhe që nuk do të mund të priste dot dozat në Rinas.

Papritur rreth orës 21.00 ministria e Shëndetësisë ndryshoi sërish njoftim.

“Dozat e Pfizer vijnë pas pak” dhe në pak minuta në ERTV u shfaq kryeministri Edi Rama në Rinas dhe ministrat Ahmetaj dhe Manastiriu që prisnin të shkarkoheshin nga avioni plot …3 kuti me vaksina. ©LAPSI.al


8 Comments

 1. S’punon ageja pa qene Udheheqesi qe ta shtijë agen gjer ne bithën e Popullit!
  Mirseeeeeerdhe Enver djaaaaaaaali….

  1. Muti Kristaqit po e pate problem agen e Udheqesit mos e fut ne bithe po m’thuj mu se kom nji age qe s’ke per na ni fare.

   1. Na mbyten pederastet, po cdoni me meskuj o njerez, pak femra ka verdalle???
    Apo eshte kusht per tu pranuar ne Parti?
    Nejse jetojme ne nje vend demokratik, secili e di vet se ca ben me bythen e vet.

 2. Ca deliranti eshte. Keta jane gati ti mbajne dhe me dite te skadojne ne aeroport dhe pa ardhur Mulla Omari mos te filloje vaksinimi.

  Se pse duhet te dale cdo here ti presi ky, te flase ky, te dale dhe te thote dhe si duhet te ulet pasagjeri ne taksi diagonal me shoferin:), vetem ky e di. Kur i mbushet menja budallait se eshte i zgjuar eshte rrezik publik.

 3. Dhe mendoj si ka mundësi dhe i besojnë akoma njerëz.Ka nga ata që në këto 8 vite kanë humbur më shumë dhe i besojnë.Për fat të keq shumë prej tyre i njoh.Janë katandisur keq e mos më keq.Nuk e di!!!!Nu i kuptoj!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *