• |
ide | kryesore

Zyrtarët e lartë të BE-së folën për blerjen e votave, Rama përgjigjet

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u ndal te blerja e votave në Shqipëri, gjatë konferencës së përbashkët në Bruksel më dy zyrtarët e lartë të BE, përfaqësuesin e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell si dhe Komisionerin Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi.


Dy zyrtarët e BE-së kërkuan që Shqipëria të zbatojë rekomandimet e ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, duke vënë theksin tek akuzat e shumta për blerje votash në vendin tonë. Kryeministri Edi Rama u përgjigj duke thënë se janë 20 persona nën hetim për këtë akuzë.


Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë shqiptare deklaroi se “Ka 20 persona të ndjekur nga prokuroria, për blerje votash, që tani që flasim janë në proces e sipër. Janë 20 persona të dyshuar nga të gjitha partitë për blerjen e votave”.

13 Comments

 1. Votat i ka blere banda jote o monster,banda e partise socialiste !
  Kane blere te gjitha partite thote ?E shikoni se çfare ndytesi eshte ?
  Kurre ne jeten e tij,nuk ka shans te pranoje se eshte hajdut,mashtrues i lindur,bullist,imoral,bandit ?
  Me 25 prill besoj te eshte bere e qarte se duhet rotacion paqesor i pushtetit ?
  Perndryshe ?!Dosjet lume e nami ketu…..!Pastaj askush nuk do guxoje te jape strehim politik !

 2. Po ti mor shkerdharte ku je? Ti duhej te ishe nen hetim,bashke Gjiknuret Manjat..
  Mashtrues legen!

 3. Basha dhe Kryemadhi shoqëroheshin nga ata që pritet të jenë ministrat e Qeverisë së PD-LSI, nëse vijnë në pushtet.

  Gazmend Bardhi, Grida Duma, Albana Vokshi, Jorida Tabaku, Alfred Rrushaj, Erisa Xhixho, Luan Rama, Petrit Vasili pritet të jenë ministrat e Qeverisë PD-LSI.

  Kuptohet, nuk kanë qenë të gjithë, pasi pjesë e Qeverisë ka deklaruar se do të jetë edhe Edi Paloka, por një post e synojnë edhe Flamur Noka, Xhelal Mziu, Ervin Salianji, Endri Brahmillari, Agron, Duka, Fatmir Mediu etj.
  Byrektoriste shpellkari vetem nje njeri ka vjedhur vota per 30 vjet ky quhet salih karaxhic berisha,1994,1996,2009,2011 nuk ka politikan ne europen lindore qe ka bere kete vjedhje votash,i pari dhe i fundit vetem salihu,por byrektorja e elona mecos ju tregon perralla ne salihun o shpellkare

 4. Suksese koalicionit PD -LSI.
  Fitore
  Ne edhe pse jemi socialiste do te votojme per ju por aman kujdes vjedhjen e blerjen e votes nga banda.

 5. hahhaha ca mashtruesi eshte more i qifsha rracen. Pa pike turpi mes Brukselit thote jane nen hetim 20 persona. Nen hetim duhet te ishit ju qe dolet me ze e figure, Ti, Pordhin Ndreu, Termet Termet (dublanti i Guruse:), Drejtori Policise se Dibres, Qefalia, Ulluk Manja etj etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu