• |
ide | kryesore

Arabia Saudite vendos si kusht vaksinimin për pelegrinazhin në Mekë

-Instant, Lajme, Planet

Arabia Saudite njoftoi se këtë vit, vaksina kundër koronavirusit të ri (COVID-19) është kushti kryesor për pelegrinazh në Mekë.


Gazeta “Ukaz” njoftoi se ministri saudit i Shëndetësisë Tawfig Al-Rabiah, u ka theksuar zyrtarëve të ministrisë se ”ata që dëshirojnë të kryejnë pelegrinazh janë të detyruar të vaksinohen kundër COVID-19” dhe se ”ky është një kusht për të marrë pjesë në pelegrinazhin në Mekë”.


Ministri Rabiah gjithashtu kërkoi që të bëhet përgatitje të hershme për sigurimin e punonjësve shëndetësor që do të jenë me detyrë në qendrat e shëndetësisë në Mekë, Medinë dhe vendet e shenjta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu