• |
ide | kryesore

Fushata/ Basha: Plan konkret për të ndihmuar njerëzit e zhytur në borxhe duke kaluar Covid në shtëpi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha zbuloi gjatë një takimi me banorë të Njësisë 4 në Tiranë se ka një plan konkret për të gjithë qytetarët që kalë kaluar Covid-in në shtëpi.


Deklarata e Bashës erdhi si përgjigje ndaj një zonje që tregonte se ishte zhytur në borxhe për t’u shëruar nga Covid-19 në shtëpi.


Basha nuk dha detaje për planin.

“Pandemia ka dalë jashtë kontrollit se këta nuk kanë marrë asnjë masë. Njësoj si ty, të gjithë ata që e kanë kaluar në shtëpi janë zhytur në borxhe.

Duhet të bëhemi bashkë dhe në 25 prill t’i japim fund. Ne po bëjmë gati një plan që të gjithë ata që e kanë kaluar covidin dhe që janë detyruar të zhyten në borxhe të kenë ndihmën që ky nuk ia ka dhënë. Lekët tuaja i ka ruajtur për veten e tij. Ne kemi një plan konkret dhe nuk do ju lemë në baltë. Nuk do ju zhgënjejmë”, u shpreh Basha. ©LAPSI.AL 


3 Comments

  1. Plani yt konkret,o zoo na ruaj ,asnje plan ske,pse llap kot, do te ndihmosh bizneset si Anglia?Apo do u marresh leket oligarkeve e do ua japes bizneseve dhe qytetareve?Ik o love pazari,pardje u premtove kthim pronash ish-pronareve dhe “ndjese” nga pd,dje e fshive nga lista kur nenshkrove marreveshjen me Money.Ik ok pleher mashtrues,ska faj Rama me ty,je nje idiot komplet.Po dhe Rama nje ordiner eshte qe rri aty se ska opozite te besueshme

  2. PANDEMIA PO BENE KERDINE DHE KY KURVA E GJAT DO BEJ PASHAPORTAT.
    DO TE ZENE HAQET E POPULLIT O I PANGOPUR . O PALLOSH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.