• |
ide | kryesore

Ibrahimovic ftesë Lukakut në Sanremo: “Nëse do të vijë, e mirëpres”

-Instant, Sport

Dëmtimi muskular do ta mbajë atë jashtë fushës për disa javë, por programi i Zlatan Ibrahimoviç për këtë javë do të mbahet në Sanremo: “Isha i pafat, kisha një dëmtim të vogël, por mund të bëj gjithçka. Programi im për Festivalin nuk ndryshon”. Sulmuesi i Milanit do të jetë mysafiri i rregullt i Amadeus: “Sigurisht që është më lehtë për mua të shënoj, por jam i ngazëllyer. Nuk e di se çfarë më pret, por ne do të argëtohemi”. Pastaj një hapje për Lukakun: “Asnjë problem personal me të, ajo që ndodh në fushë mbetet atje. Nëse ai dëshiron të vijë në Sanremo, unë e mirëpres”.


Pjesëmarrja e tij në Festivalin Sanremo gjatë kampionatit krijoi mjaft polemika rreth kampionit të kuqezinjve, para dëmtimit: “Ata që më njohin e dinë që unë jam një profesionist serioz. Qëllimi im është të ndihmoj Milanin dhe jam i përqendruar vetëm aty. Dua t’i jap aq shumë Italisë për ato që më dhanë, pata mundësinë të bëja Festivalin, për të cilin më thanë se është gjëja më e madhe që ekziston dhe kështu vendosa ta bëj “.


Në Festival, Ibra do të jetë mysafir i dy tifozëve të Interit si Amadeus dhe Fiorello: “Pa një milanist nuk ka derbi, çdo pesë minuta ata më thonë se janë të parët në renditje, por për gjashtë muaj kurrë nuk kam dëgjuar prej tyre. Ne do të marrim përsëri vendin e parë”. Ka mbërritur gjithashtu edhe një ftesë virtuale për Romelu Lukaku në Sanremo për t’i dhënë fund polemikave të kohëve të fundit: “Unë do ta mirëprisja, nëse ai dëshiron të vijë do ta pres. Nuk kam asnjë problem personal me të, çfarë ndodh në fushë qëndron në fushë”.

Në fund, një sqarim mbi polemikat në distancë me LeBron James: “Racizmi dhe politika janë dy gjëra të ndryshme. Ne sportistët bashkojmë botën, politika e ndan atë dhe nuk ka asnjë lidhje me vendin nga vjen. Mesazhi im është që atletët duhet të bëjnë sportistin, politikanët duhet të bëjnë politikanin”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu